Moscovia delenda est (don_katalan) wrote,
Moscovia delenda est
don_katalan

Borys Babin
12 год ·
Урочисті заходи на День Конституції України завжди нагадують мені восьме березня.
Бо саме раз на рік, 28 червня можна почути від поліцейських добрі та щирі слова про права людини, від прокурорів - про верховенство права, від клерків президентського офісу - про святість розподілу гілок влади, а від суддів Конституційного Суду - п̶р̶о̶ ̶з̶а̶к̶о̶н̶н̶і̶с̶т̶ь̶ ̶х̶а̶т̶и̶н̶к̶и̶ ̶у̶ ̶К̶о̶р̶е̶ї̶з̶і̶ неупередженість конституційного контролю.
Ну й вихідний день, куди ж без нього.
Для тих хто пишається такою увагою вітчізняної влади до конституціоналізму, нагадаю що традиція вихідного дня на день Конституції була вперше у світі започаткована ...у СРСР в 1936 році.
Таким видатним "конституціоналістом" як Йосип Сталін. Бо новий "демократичний основний закон трудящих" був за "дивним збігом обставин" схваленим саме на його день народження.
Тому й, за сталою традицією наразі не працюють в День Конституції в РФ, Таджикістані чи Казахстані.
А у тих країнах де конституція є частиною життя суспільства, вихідного на дату її схвалення ...немає. Підозрюю що ювілеї схвалення національних конституціїй там також відмічають насамперед академічно.
На день Конституції у США, Франції та Іспанії (що є робочим) прикладом у школах та інститутах проводяться освітні зайняття із історії демократії в їх суспільствах. Традиційно в цей робочий день можуть проводити "відкриті двері" міністерства та відомства.
В США якщо цей день припадає на неділю, то університети та школи за законом 2004 року все одно мають із цією просвітницькою метою його відпрацювати на робочих місцях.
У таких "недемократичних" країнах як Німеччина, Швейцарія чи Ірландія день конституції ніяк не відзначають узагалі, навіть за університетською кафедрою.
Бо конституція має працювати постійно, а не на свята.
Ну а тому поки на пагорбах Липок триває свято в режимі поцілунку Брежнев-Хонекер, із взаємними нагородженнями та банкетами, експерти нашої Асоціації у своїх робочих катакомбах не забувають що таке насправді конституція.
А тому в "АРК" наразі триває копітка праця над зламом станового хребту нормативного забепечення російського авторитаризму та агресії. Цей стрижень має назву "боротьба із екстремізмом" та саме він є індикатором не демократичності сучасних країн. Їх не-конституційності.
Над цією проблемою в Україні, із нашим традиційно легким диханням, не задумувалися навіть після того як в січні 2014 року на кілька діб "екстремізм" став в Україні "протиправним" та караним.
Та не задумувалися й після того, як тисячі життів геть не гіршіх українців було покладено саме щоб десь у Житомирі не з'явився виправний табір для "екстремістів".
Табір на зразок тих, що усішно перетворюють людей на мило в сучасному комуністичному Китаї або в окупованому Донецьку, прикладом.
Роботи таким чином у нас багато, але перемога буде невідворотною.
Ну а пока почитайте у посиланнячках в коментарях про те як у Криму заробляють мільйони на вбитих керчанах та як "бойові гноми" креативно освоюють "антиекстремістські" кошти путіна.
Та до чого у цій "протидії українським та кримськотатарським екстремістам" Китайська народна республіка та її Шанхайська організація співробітництва.
Бо велике свято, звісно, у нас ще попереду.
У деокупованому Криму.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3060072.html.
Tags: история, крим, левые, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 117
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments