Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Дуже вболіваю за владу у її боротьбі з олігархами (тут без жартів)

Ihor Lutsenko
Дуже вболіваю за владу у її боротьбі з олігархами (тут без жартів), тому хоча б пост напишу.
Отже, сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує?
По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами. Враховуючи, що усе суспільство давно їх так називає, навряд чи це їх засмутить. Мене, якщо б у мене був 1 млн прожиткових мінімумів, це б не засмутило.
По-друге, усіляких публічних осіб на кшталт депутатів чи міністрів закон примушуватиме декларувати спілкування з олігархами. При цьому механізм притягнення до відповідальності таких осіб за не-декларування в одних випадках, як з нардепами, взагалі не може існувати, у інших випадках практично не працюватиме. Лишається тільки знаменита політична відповідальність.
По-третє, обмеження у фінансуванні політичних партій. Я не уявляю олігархів, котрі відкрито фінансують політичні партії, або ж принаймні показують реальні обсяги фінансування. Тому тут теж нічого не поміняється. І більше того, в нинішній редакції олігархам можна буде фінансувати політиків, в т.ч. представників партій, індивідуально, оминаючи партійні каси.
Що я б покращив? Ну приміром наступне.
1. Треба привести роль президента у цій ситуації до меж, передбачених Конституцією. Для цього варто було б прибрати положення про декларації і про обмеження фінансування партій, натомість ввести в дію норму статті 67 Конституції про обов’язковість декларування УСІМА українцями майнового стану та доходів, просто встановити майже нульову відповідальність за не-декларування майна і доходів нижче певні порогові суми. Тобто зробити відповідальність за не-декларування мільярду гривень дуже сувору – тож олігархи потраплять сюди автоматом.
2. Встановити обов’язок для НАЗК (чи хто у майбутньому це моніторитеме) публікувати дані щодо фінансування партій олігархів. Нехай фінансують, проте виборці про це знатимуть.
3. «Олігархам» слід забезпечити можливість надати заперечення чи пояснення. Це їх навряд чи порятує, але зробить процедуру більш легітимною за рахунок змагальності. І цікавою.
І так далі.
Загалом, прихильники Зеленського обіцяють, що на фундаменті цього президентського законопроекту будуть працювати також і закон про лобізм, і нові повноваження для Антимонопольного комітету. Я бажаю їм у цьому успіху, але гарантую, що без допомоги кваліфікованих юристів тут не справитися.
Але в будь-якому разі, тут народу України варто проявити педагогічні навички – ставитися до законодавців, як до дітей, підтримувати їх у всьому хорошому і терпляче виправляти помилки.
=====
Валерій Пекар
Олігархи щасливо потирають ручки: під гаслом боротьби з олігархами їхні посіпаки збільшили податки на все на світі, починаючи з малого бізнесу. Тепер стрімко зростатимуть ціни, але олігархічне телебачення всім пояснить: треба потерпіти, щоб перемогти олігархів.
І народ, звісно, повірить.
=====
Ian Valietov разом з Yan Waletow.
Законопроект 5600 приняли в первом чтении.
Слов нет.
264 долбоеба.
Основной принцип долбоебов: для того, чтобы корова давала больше молока ее надо меньше кормить и больше доить.
И помните: долбоебы настолько долбоебы, что они не могут осознать что они долбоебы. Они думают, что они депутаты.
Данинг и Крюгер рыдают.
Всех нас поздравляю. Эпоха бедности не за горами.
=====
Валерій Пекар
Всі олігархічні фракції проголосували за закон про захист олігархів. Перевірте на сайті Верховної Ради.
=====
Валерій Пекар
Олігархи щасливо потирають ручки: під гаслом боротьби з олігархами їхні посіпаки збільшили податки на все на світі, починаючи з малого бізнесу. Тепер стрімко зростатимуть ціни, але олігархічне телебачення всім пояснить: треба потерпіти, щоб перемогти олігархів.
І народ, звісно, повірить.
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3064117.html.
Tags: ахметов, дебіли, зеленский, либертарианство, медведчук, порошенко, піар, україна, фирташ
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments