Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Володимир Ар`єв та Юрій Гримчак відвідали Лук`янівське СІЗО

Від Volodymyr Ariev з фейсбук
Вирішили з Юрою Гримчаком подивитися на камери СІЗО безпосередньо. В.о. начальника погодився що це наше законне право (без спілкування з в'язнями - це теж за законом). Попросив лише почекати, поки узгодить це питання з вищим керівництвом. Вище керівництво у вигляді цілого генерала - керівника департаменту - прибуло за 20 хвилин і, на наше здивування, ми пішли всередину. Фотографувати нам заборонили. Ок, мобільні залишили на охороні.
Ми попросили спочатку піти до камери 242, де перед переведенням до санчастини утримували Тимошенко. Пройшли через двір із намальованими на стінах пейзажами - видно щоб додатково нагадати в'язням про переваги свободи над СІЗО - і піднялися на другий поверх одного з корпусів. Номера на камері не було, хоча керівники дітьми клялися що це саме 242. Перше враження - від запаху щойно зробленого ремонта. Дійсно, фото камери на сайті Пенітенціарної служби дуже схожі на те що ми побачили, але... Весь антураж - свіжий. Від шафи пахне деревиною і клеєм - точно як у меблевому магазині. Всередині лежать полички і кріплення - її навіть до кінця не зібрали. Два коротеньких ліжка, раніше було три. Одне прибрали щоб зробити санвузол з душем. Нове металопластикове вікно, кондиціонер. Охайно складені чашки на тарілочках. Очевидно одне - всім цем ще ніхто ніколи не користувався. Представники СІЗО підтвердили - ремонт зробили, поки Тимошенко була у санчастині. Вона цього не бачила. Чи побачить - себто, чи буде вона утримуватися тут після тюремної лікарні - ми не отримали відповіді. Кажуть, подібних камер є кілька, але ми їх не побачимо, бо в них сидять, а з в'язнями спілкуватися можна тільки з дозволу суду.
Друге місце - камера, аналогічна тій, в якій сидить Іващенко. У цьому ж корпусі - рецидивісти, які мають по 5-6 ходок. У них умови найгірші (на Лук'янівці, розрахованій на 2950 місць сидить 3800 в'язнів). Камера як у Іващенка - 8 квадратних метрів разом з туалетом. Пофарбовані стіни, двоярусне ліжко. На столі якісь продукти, на стіні теж невеличкийплазмовий телевізор. Це вікно у світ приносять родичі, всім без вийнятку, Тимошенко теж. Генерал пояснив нам що камера Луценка майже така сама, тільки на три місця. М'яко кажучи, не розгуляєшся.
Всюди доволі тепло, але смердить тютюновим димом. Це рецидивісти палять.
Далі нас запросили подивитися на новий жіночий корпус, куди водили і Єврокомісара Штефана Фюле, коли він відвідував Тимошенко. Збудували за допомогою євроструктур. Обіцяють відкрити 23 грудня - з'явиться 180 додаткових місць. Проблеми перенаповненості не вирішить, але трохи розвантажить інші камери, де сплять по черзі. Можливо, тут після лікування буде і Тимошенко. Кімнати якомога прості, хоча трохи просторіші ніж в інших корпусах. Ті самі двоярусні ліжка, стіл, дві лавки, металеві шафи для одягу, санвузол без душа. Суттєва відмінність - кабельне телебачення. Точніше кабель. Телевізор - від родичів в'язнів.
На виході з СІЗО нас з Гримчаком чекав сюрприз. Точніше - дві камери. Не тюремні - Інтер Та СТБ. Це було особливо дивно, адже про відвідання Лук'янівки ми навіть помічникам не казали. Швидше за все, Пенітенціарна прес-служба вирішила, що ми будемо вражені на виході. Трохи вражені. Особливо показушним ремонтом камери номер 242. Таку кімнату дійсно можна і на сайт вивісити. Тільки фотографій цього приміщення до ремонту, зрозуміло, не зберіглося. Напевно, не було чим похвалитися.
Tags: тимошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment