Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Alexandr Kochetkov · ХТО НАБЛИЖУЄ РУЇНУ?

Начебто нічого не зробив. Написав спостереження про Бердянський художній музей, де працівники розповідають про свої чудові картини чудовою українською. Настільки чудовою, що під примусом так вивчити неможливо, тільки з любові.
Але набігли мовно стурбовані, влаштували срач і традиційно звинуватили в пособництві Путіну.
Мене, який ще у 1996 прибирав з першої кнопки українського ТБ російське ОРТ. І який постійно стверджує, що без української мови і церкви наша держава не відбудеться. Але примусова українізація неминуче призведе до знищення України і до нової Руїни. Українізація відбудеться або поступовим природним шляхом, або ніяк.
На чому наполягаю.
Апологети нав’язування мови переконані, що знайшли філософський камінь, еліксир проти усіх проблем. От перейдуть всі на солов'їну, і Кремль відразу відкине плани відтворити імперію (наче йому відсутність російської у Сирії заважає її бомбардувати?). Відразу припиняться корупція, контрабанда, інші злочини, яки, звісно, продукує саме російська мова, і заживемо-запануємо...
Пам’ятаю, як приблизно такі ж ілюзії мали очільники Народного Руху: от отримаємо незалежність, і все влаштується. Економіка від незалежності спалахне і сама запрацює, звідусіль вигулькнуть і полізуть, як бур’яни, всілякі успіхи і здобутки... Нам же ж заважали, а от самостійно ми всіх миттєво перевершимо...
Не сталося. Маємо майже останнє місце за рівнім життя серед пострадянських країн. Виявилося, що злодій чи бовдур у вишиванці і з мовою залишається злодієм чи бовдуром.
Біда, що мовно стурбовані ніколи не припинять своєї війни. Війни не проти зовнішніх ворогів. Не проти внутрішніх корупціонерів та олігархів (бо вони ж час від часу підгодовують “професійних патріотів” і “реєстрових націоналістів”). Ні, вони продовжать воювати проти незгодних громадян України!
Вважаєте, як всі заговорять українською, ця мовна війна припиниться? Ні! Мовно стурбовані почнуть боротися “за чистоту мови” і гнобити тих, в кого проскакують русизми. Потім їм буде не подобатися вимова, потім замала кількість галичанських словотворень, маратонів цих, і так до кінця. До кінця єдиної України. Кремль аплодуватиме, бо переможе без втрат російських військових.
Мовно стурбовані, яки стають дедалі нахабнішими — це, зазвичай, нереалізовані у житті люди, але причину цієї нереалізованості вони шукають не в середині себе, а ззовні. Знаходять цього у всьому винного навколо себе, і намагаються домінувати над ним, зокрема, у питання мови: вони начебто носії сакрального знання, а всі інші — недолугі вороги, яких треба примушувати. І це ще гуманно, а краще було б кудись вислати. Чи знищити. Стоп-стоп, а чому починають знищувати нас, нас-то за що? “Хлопці, ви що, образилися?..”
Що робити? Нема рецепту.
Переконувати секту мовно стурбованих — марна справа. Наочну тезу, що заради України треба знаходити те, що нас об’єднує, а не роз’єднує, вони ігнорують. Бо такий підхід знищує їхню примарну елітарність.
Воювати проти них за їх прикладом? Це не моє. І кожен справжній демократ не буде силою нав’язувати власну позицію, прикриваючись будь-якими державницькими гаслами.
Не звертати уваги? Так вони поховають Україну у звичних її геополітичних вимірах. Але винуватити будуть, звісно, не себе, а всіх інших, “недостатньо свідомих”.
То нехай так і буде. Україна все одно відродиться на іншому витку історичної спіралі. І отримає шанс відразу перейти від національного середньовіччя до цивілізації Всесвіту, яку будує Ілон Маск. І перепусткою до цієї цивілізації буде... А ось про це я якось розповім свідомо російською — нехай стурбовані скаженіють.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3067693.html.
Tags: зеленский, история, порошенко, прдоны, рух, свобода змі, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments