Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Борис Беспалий · З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ, СПОЛУЧЕНІ ШТАТИ!

4 липня – День Незалежності США, вже 247-й! Відтоді, 13 бунтівних заокеанських колоній Великої Британії виросли у світового економічного лідера, наймогутнішу світову демократію. США стали найпотужнішим захисником цивілізації від наступу комунізму та екстремізму (який, на жаль, ще не можна поставити в минулому часі).
Незалежність не далась американцям легко, і з неба не впала. Сама Декларація Незалежності проголошена у ході війни за визволення (1775-1783), та й потім колишня метрополія не залишила американців у спокої, ще в 1812-1815 роках (на 36-му році Незалежності!) Велика Британія знову на них обрушилась, і навіть тимчасово окопувала нову столицю – Вашингтон.
Історія США устелена не лише трояндами: зокрема, кривава Громадянська і дві світові війни. Та американський народ від того лише згуртувався, загартувався і набув, нечуваної до тоді, економічної і геополітичної потуги.
Вперше за кордоном СРСР я був у 1994-му, і саме у США. Країна вразила розмахом і способом життя, інакшого і більш зручного не лише як у нас, але і як у Європі (що пізнав пізніше). До слова, після приземлення в аеропорту Вашингтона першу кислу міну я побачив лише через місяць, у літаку вертаючись додому, і належала вона не американцеві.
Вітальний пост не місце розгорнутого аналізу, наведу один, зате 100% критерій порівняння загального рівня життя. Людей не обдуриш: міграційні потоки завжди спрямовані від країн (регіонів) з гіршим життям, до країн із життям кращим. У 1960-му населення США становило 180 млн. людей, а у 2015-му – вже 321,368 млн.! Нових територій країна відтоді не набувала, це – результат природного внутрішнього приросту та масової імміграції у США. Це ж – і показник їхнього світового лідерства.
Сьогодні США переживають складні часи: країна на розпутті, різномасті екстремісти – моральні, соціальні, релігійні, расові штовхають її до хаосу і безладу (як і «Стару Європу»). Сподіваємось на краще, але гарантувати його ніхто не в змозі.
Для України наразі США ключовий партнер, і, не будемо лукавити, - найбільший захисник. Тим більш дивує, що в нашому суспільстві є, хай і не основна, є антиамериканська течія (в Європі, яка за великим рахунком, знаходиться під захистом ядерної парасольки США, – теж). Маю на увазі не російську агентуру і її симпатиків (РФ здавна має США за головного ворога, а можливий вступ України у НАТО - за найбільший жах і кошмар), з цими все ясно. На жаль, і деякі українці їм підгавкують, і ведуться на провокаційні, інспіровані Кремлем, антиамериканські кампанії. Росія вдерлась до нас, стріляє й убиває, а дехто шукає ворога у протилежному кінці. Сподіваюсь, і це затьмарення минеться.
Виражаючи захоплення уже досягнутим американським народом, переконаний і у його подальших успіхах та досягненнях. Чого щиро й бажаю. Щасти тобі, Америко!

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3067989.html.
Tags: европа, история, піар, рассея, сша
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments