Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Але виявилось, що опора на добровольців краща і ефективніша

Алі Татар-заде
у 1921, одночасно з поступовим введенням "НЕП"у, більшовики заснували таємну, конспиративну організацію - "Бюро содействия ЧК" (потім содействия ГПУ, ОГПУ, НКВД). Туди набирали "тройки" найбільш відданих товаріщей, які силою судеб опинились в інтлеігентських тусовках - художників, вчених, письмеників ітд. Їхня задача була одна: уважно слухати і складати звіти, хто що казав, кого лаяв, з ким бухав, спав, дружив. Офіційно бюрошникам пояснювали, що це для "філософського парохода" (висилки дисидентів на пароплаві в Європу, що готувалась на 1922). Однак Бюро діяло і надалі. Потім його данні лягли в основу тисяч судилищ, вже у тридцяті і навіть 50-ті. Автори доносів часто вже були мертві, бувало й самі репресовані. А пекельна махина працювала на їхньому добриві. З модифікаціями система дожила аж до перестройки. Всі учасники "бюро" і його спадкоємців діяли добровільно. Це рішення прийняте після кількох спроб завербувати "нормального" митця, що закінчувалось скандалами, нервовими зривами, спробами самогубства, запоями та психушками. Але виявилось, що опора на добровольців краща і ефективніша.
===
Victoria Konvaliya
І скільки трагедій через таких добровільних донощиків зараз на окупованих землях з 2014. Чула, багатенько таких об'явилося(.
===

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3068691.html.
Tags: история, коллективное х%№ло, левые, менты, подонки, рассея
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments