Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Думка, що з Північним потоком-2 все втрачено, що газ піде в обхід України, поки що передчасна

Ihor Lutsenko
Думка, що з Північним потоком-2 все втрачено, що газ піде в обхід України, поки що передчасна.
За що ще можна Зеленському поборотися з Байденом, Меркель та іншими друзями Росії?
1. Газогін іще фізично не готовий, поки його будують, погода на морях міжнародної політики ще може помінятися. Може змінитися з радикально проросійської на помірковану позиція Німеччини внаслідок збільшення впливу «зелених». Американці можуть ускладнити Байдену можливості здачі інтересів України Путіну. Тому є і час, і можливості.
2. Газогін треба ще сертифікувати, а США поки не надто поспішають знімати санкції з потенційних компаній-сертифікаторів.
3. Газогін треба ще страхувати, тут ситуація аналогічна попередньому пункту.
4. Перед тим, як запустити газ, Росії слід розв’язати законодавчу задачу – як постачати газ трубою, котрою вона мажоритарно володіє, і при цьому щоб газ не належав компанії, котра цю трубу контролює. Бо за правилами ЄС, існують такі обмеження. При цьому російське законодавство діаметрально протилежне: ніхто, крім Газпрому, не має права експортувати газ.
5. Наповнити трубу Потоку-2 негайно і повністю і забрати так само повністю газ із транзиту Україною заважають правила в ЄС, спрямовані на обмеження монополізації шляхів поставок.
До речі, з приводу пунктів 1-3. Недарма США не випадково найбільш активно включилися у протидію Північному потоку-2 саме на етапі, коли основні кошти на будівництво було освоєно. Той, факт, що головна частина бюджету Потоку вже пішла по кишеням путінського оточення, означає, що у них значно упав інтерес до лобіювання цього проекту. Їм головне, аби заробити на будівництві, а що буде далі, чи працюватиме труба, їх хвилює набагато менше. Тому боротьба за запуск труби буде не такою вже й безнадійною.
В будь-якому разі, треба визнати факт – нам не уникнути погіршення стосунків з Німеччиною. Порошенко, котрий зараз дуже переживає за Північний потік, не хотів публічно критикувати Німеччину і називати ці німецькі речі своїми іменами. А от Зеленський, на моє переконання, вже до цього дозрів.
Але ердоганити Німеччину має сенс лише тоді, коли у внутрішній політиці розраховуєш, як Ердоган, спиратися на власний народ і на власну потужну політичну силу. Тобто на спільноту, об’єднану спільним світоглядом і принципами. А не на вінегрет із магазинних рішал і випадкових ідіотів.
Без надії на це сподіваюся, в кінці-кінців, бувають же казкові чуда, як з каналами Медведчука.
=====
Вадим Хомаха
Шлях до НАТО у нас тільки один. Через перемогу над хуйлом. Але про це ні зельцу ні всім іншим укрочиновникам ніхто не скаже прямо. Бо з хуйлом воювати ніхто з євробуржуїв не планує і не буде.
Тому всі балачки про "ПДЧ" чоколядного чи зеленого гівна - це просто локшина на вуха лохторату.
Україна могла стати суб'єктом міжнародних відносин у 2014-му, але жмурукуабнімаю зробив все, щоб цього не сталося. Наступник йде тим самим шляхом.
Ще раз, для тупих. НАТО нам не світить до перемоги у війні.
Тему закрив.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3076832.html.
Tags: германия, европа, коллективное х%№ло, рассея, санкції, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments