Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Кораблі НАТО патрулюватимуть акваторію Чорного моря на постійній основі

Rostyslav Demchuk
Туреччина дозволваила кораблям НАТО не чорноморських країн заходити у Чорне море в обхід міжнародної конвенції Монтре!
Кораблі НАТО тепер можуть залишатися в водах Чорного моря постійно, обходячи діючу конвенцію Монтре. Про це заявили в прес-службі начальника штабу ВМС України у ході брифінгів щодо навчань Sea Breez 2021.
Військові кораблі нечорноморських країн можуть залишатися в водах Чорного моря тривалий час, фактично, постійно присутня тут. При цьому, Туреччина аж ніяк не виступає проти таких дій Північноатлантичного альянсу, хоча в Анкарі прекрасно усвідомлюють, що присутність кораблів НАТО у Чорному морі створює масу неприємностей i клопотів для Росії.
Мета Альянсу полягає в тому, щоб кораблі нечорноморських країн НАТО, зокрема, США, Великобританії, Нідерландів перебували в Чорному морі в режимі ротації. Тобто виглядає це так, що приходить есмінець "Laboon", заходить в Чорне море, виконує завдання, зустрічається з іншими кораблями країн НАТО, а на кінець свого тритижневого перебування він відбуває з Чорного моря. На наступний день заходить, наприклад, такий же есмінець "Ross", - розповіли в штабі ВМС України.
Більш того, фахівці відзначають, що в найближчі роки ситуація може стати ще більш конрольованою з боку НАТО, оскільки з введенням в експлуатацію нового морського каналу, Туреччина може змінити діючу конвенцію Монтре на користь країн НАТО, хоча в Анкарі заявляли про те, що сценарій повної відмови від конвенції Монтре поки що не розглядається.
Сьогодні в навчаннях SB21 беруть участь Албанія, Австралія, Бразилія, Болгарія, Канада, Данія, Єгипет, Естонія, Франція, Грузія, Греція, Ізраїль, Італія, Японія, Латвія, Литва, Молдова, Марокко, Норвегія, Пакистан, Польща, Румунія, Сенегал, Іспанія, Південна Корея, Швеція, Туніс, Туреччина, Україна, Об’єднані Арабські Емірати, Великобританія та США. Учасники беруь участь у реалістичних морських тренінгах, щоб набути досвіду та командної роботи та зміцнити взаємодію.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3078245.html.
Tags: европа, крим, піар, турция, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments