Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Diana Makarova · РИБКА БАНАНКА

Яке прекрасне літо, яке літо...
Які прекрасні троянди розквітли в мене на подвір'ї. Як мріяла я про трояндову галявину, як працювала я для тієї пишності, як я радію, коли це маю.
Яка прекрасна йде робота, яка прекрасна!
Як складаються вдалим пазлом і йдуть стрункими шеренгами посилки на фронт, як навдивовижу правильно будується розподіл майна, як радісно, коли виходять з твого двору відремонтовані машини і прямують на фронт.
Як прекрасно, що ми сьогодні заїхали на СТО, як прекрасно. А потім ще погасали цілий день розпеченим містом, мать його так, як там люди живуть? Бо ми вже розплавились так в розпеченій машині, що після міста погнали на лісове озеро - як прекрасно на лісовому озері увечері, як прекрасно! Як прекрасно кинути пітні тіла до прохолодної води лісового озера, боже, як це прекрасно.
Мать його так.
Хотіли покупатись, а там дискотека. Село гуляє, а коли ти не бачив, як гуляє село, то ти нічого у житті, вважай, не бачив.
З горем поплававши під здригання сабвуфера, вищання дівчат і регті п'яненьких сільських тіточок - а коли ти не бачив п'яненьких сільських тіточок, коли село гуляє, то ти й нічого у житті, вважай, не бачив! - їдемо додому лісовою дорогою, як прекрасно, як прекрасно!
Сабвуфер доганяє, мать його так, з машин несеться про младшего лейтенанта, мальчика молодого - скільки їх було, тих молодших лейтенантів, сержантів, просто солдатів...
Скільки насправді їх було, їх порвані тіла вантажили у чорні мішки, як діставали ми ті мішки, як діставали! Вони лежали горами у нашому дворі, увечері їх забирали, щоб зранку ми знову кидались на пошуки цих проклятих чорних мішків...
Мать його так, не згадуй ти про кляті чорні мішки, не згадуй. Дивись, яке прекрасне літо, яке прекрасне!
Плавай, скільки можеш, не вдивляйся в глибину озера, ти знаєш, там рибка-бананка, ти вже нікуди від неї не дінешся, але хоч трохи прекрасного візьми до своєї душі.
Коли я прочитала про рибку-бананку вперше, я ж тоді не мала б нічого зрозуміти. Але чомусь я зрозуміла. Та рибка запала мені в душу, а я була мала, а я жила в селі, ось звідки я знаю, як це розкішно, коли гуляє село, от чому я обожнюю тих мудрих сільських тіточок, а вони вкрай мудрі, особливо коли п'яненькі.
От зараз би туди, хоч на хвилинку, там мала дівчинка, після розпеченого літнього дня наплававшись у водах степового озера, сидить в бабусиному дворі з журналом і вперше там читає про рибку-бананку - де ж, в якому журналі те надрукували, хто насмілився? - і ще не знає, не може навіть уявити, що колись та рибка буде блищати перед нею у снах.
От їй сказати б...
Або нічого не сказати, ані про чорні мішки, ані про що. Не можна про таке казати дітям.
Які великі очі у дітей фронта, які неможливо величезні в них очі, вони сухі, у тих очах давно немає сліз, ті діти мало плачуть, вони давно розуміють, що сенсу плакати нема, а є сенс знати, де підвал, де бомбосховище.
До речі, про підвал. Треба негайно вирити підвал в дворі, це дуже незатишно, коли ти живеш без підвалу, не можна жити без підвалу, підказує нам знову рибка-бананка.
Але ж як прекрасно зайти до тінистого нашого двору, як прекрасно! Троянди і лілеї, ромашки і астільба. Навіть не гугліть, що таке астільба, просто відчуйте вигляд на звук, ви чуєте, яким дзвоном Кордови, Андалузією моєю слізною, Гренадою дзвінкою воно звучить - ас-тіль-ба...
Аж кастаньєтами по вуху, мать його так!
І все ж прекрасно, чуєте, друзі, це літо прекрасне, я наполягаю. Я просто вимагаю, щоб воно було прекрасним.
- Знайди пісню, перебий мені цих конопелечок і младшего лейтенанта. Весь день чомусь сьогодні ту пісню співаю. Чому ж я її увесь день співаю, мать його так, чому? Про козака, який сім літ гаєм блудить. В оригіналі не козак, а жовнір в гаю, але яка в біса різниця, коли він всі сім літ тим гаєм блудить?
- Тому що сьогодні рівно сім літ, як ми виходили зі Слов'янська.
- Точно. Сім літ тому виходили, сім літ...
Як ми виходили зі звільненого Слов'янська, як ми виходили!
Нам пощастило тоді, ми разом з двома батальйонами виходили. Нам пощастило розділити з ними почуття перемоги, першої нашої перемоги.
Яка була перемога в душах, яка перемога!
Яка стояла спека, і ми лишились ще на день, щоб поплавати в Сіверському Донці вже завтра, щоб кинути сптнілі тіла в його прохолодну течію.
... а завтра було Зеленопілля.
А завтра були прохолодні води Донця і звістка про Зеленопілля. І ті, хто був тоді з нами на пляжі, ті, хто виходили зі Слов'янська з перемогою в душі - ті ж самі сьогодні гасали з нами разом розпеченим містом, вирішуючи останні справи перед фронтом.
Сім літ вони йдуть фронтом, сім літ ми йдемо разом з ними, здається, ми вже екватор обійшли не раз, крокуючи від тих вод Донця до цих озер.
І що ж робити, коли я так хотіла написати про славне лісове озеро, про те, як складається робота, про троянди у нашому дворі - а я пишу й пишу про ті сім проклятих літ. І рибка-бананка плещеться в моєму озері, як тоді виблискувала вона у течії Сіверського Донця.
Бо завтра було Зеленопілля.
І розірвані тіла вантажили в чорні мішки.
І це був лише початок шляху...
... як добре ловиться рибка-бананка, авжеж?
Мать.
Її.
Так...
https://www.youtube.com/watch?v=NJFtJ6idPgM
-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3079999.html.
Tags: ато, донбасс, история, коллективное х%№ло, леді діана, луг%андония, піар, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments