Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Трохи роздумів вечором у п'ятницю, поки усі пішли тусити.

Ihor Lutsenko
РНБО сьогодні зайнялося громадянством. Ну було ще багато питань – про кордон, про олігархів, корисні копалини і санкції (але традиційно без Коломойського і навіть Дубинського). Проте, найцікавіше і найбільш іноваційно – це про те, що планують ввести обов’язкову графу про громадянство в рамках стандартної декларації, котру здають держчиновники та працівники органів місцевого самоврядування і їм подібні.
Дуже, дуже цікаво.
Це нововведення по своєму ефекту може наблизитися до введення електронних декларацій. Декларації стали більш докладними, і більш зручними для доступу – настільки, що для народу це склало враження запровадження просто якогось тотального декларування.
Звісно, до омріяних негайних посадок корупціонерів чи навіть просто до очищення політики від нечесних політиків, чи держорганів – від явно корупційних кадрів, на жаль, не дійшло. Загалом, у нас і до декларацій був профіцит інформації про те, скільки хто вкрав. Профіцит у тому сенсі, що багато що про багато кого знали. Але ця інформація не мала тих наслідків, які мусили б бути в деяких суспільствах Європи чи Азії з першої тридцятки найбільш багатих країн.
Приміром, багато людей типу Ляшка чи Порошенка, котрі десятками років підряд перебували на публічних посадах, декларували колосальні статки, мільйони і мільярди. І що? Їх все одно обирають чи не обирають, і декларація тут мало що значить.
Тим не менш, вона дещо та значить. Інформацією з декларації штрикають в очі. Декларація – стандартний спосіб правдами (і неправдами) привернути увагу до публічної особи, це засіб інформаційного контролю. Не завжди об’єктивний, але без нього, мабуть, було б сумно.
Так от, громадянство – це ще один серйозний важіль впливу, поруч із майновим станом. І запровадження цієї новели призведе до змін.
Я знаю багатьох людей, котрі, не будучи на держслужбі, і не маючи підстав щось приховувати, все ж не йшли на держслужбу чи у виборні органи саме через небажання ставати вразливими через декларацію. Я підозрюю, що багатьох нечесних людей необхідність декларування так само могла відлякати. У деяких випадках, принаймні.
Так само, я підозрюю, буде і з громадянством.
Так, в теорії, іноземне громадянство, його наявність, важко довести. Але часи змінюються, правила доступу до інформації – теж. Інколи вилазять реєстри податкової, доступні із-за кордону, там «світяться» податкові номери. І це може бути доказом в суді за певних обставин.
Бувають й інші витоки інформації про громадянство. Отож, коли раз збрехав у декларації, то може статися, що потім ця брехня вилізе.
Крім того, інколи від громадянства непросто позбавитися. І інформація про наявність чужого паспорту, як правило, не зникає безслідно.
Так що побачимо, що з цього буде. От олігархів зобов’яжуть декларуватися – тоді більшість з них, якщо не всі, отримають у теорії шанс бути позбавленими громадянства і показово викинутими геть з країни.
Сподіваюся, що сюди потрапить пан Новінський у першу чергу. Утім, можна і не чекати цих змін законодавства, можна з ним провести показову операцію і сьогодні – там є підстави для скасування громадянства.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3090991.html.
Tags: ахметов, медведчук, рабинович, україна, фирташ
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment