Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Борис Беспалий · ПОДВІЙНЕ ГРОМАДЯНСТВО

Зе-влада зондує, навіть лобіює, подвійне громадянство https://www.radiosvoboda.org/.../news.../31362727.html Насправді багатовійне, бо де в колекціонуванні паспортів зупинитись? Загалом річ можлива, наскільки вчасна?
1. Конституційність. Точніше – неконституційність, позаяк cст. 4 Конституції України чітко й однозначно визначає: «В Україні існує єдине громадянство».
2. Фактор сили. Від подвійного громадянства виграють держави чиє громадянство «сильніше». Термін неформальний, проте зрозумілий. Як не прикро, Україна не із силачів, при конфлікті громадянств ми напевно програватимемо: як не через об’єктивну слабкість, то через ялову владу.
3. Фактор добросусідства. Для нас тема неактуальна, актуальна - для сусідів, передусім угорців, але й румун, росіян... Вони й тиснуть, а Угорщина – ставить бар’єри євроінтеграції. У Закарпатті вже серйозний ризик сплеску сепаратизму, а тоді в окремих громадах угоро/українці складуть більшість і мало не видасться. Це – тупий однобічний компроміс, типу одностороннього безвізу-2005. Компроміс – справа взаємна, я б ще зрозумів подвійне громадянство в обмін на членство в НАТО.
4. Російське лихо. Чим би Зе-влада не клялася, а як дасть подвійне громадянство іншим, то рашка й собі відсудить через суди міжнародні.
5. Внутрішні обмеження. Зе-влада заспокоює, що обмежить економічні й політичні права двійників. Навіть не смішно: суди усе відсудять мигом. Якщо раніше іноземці не змусять скасувати.
6. Замість іграшок - державницький підхід. Проблема штучна. Вичислити двійників (зокрема через дипломатичні представництва) – не проблема. Вичисти – теж: строк для вибору: за місяць не вийдеш з інших громадянств – вилетиш з українського. Це з урахуванням запущеності справи (окрема подяка презам із Зеленським включно), а далі – отримав другий паспорт? Відтоді втратив перший. І не лякайте втратами, такі втрати – це надбання.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-danilov-podviyne-gromadynstvo/31362727.html


Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3093309.html.
Tags: анализ, зеленский, провокація, піар, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan dezember 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments