Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

За ці роки в нас оформились свої звичаї. Зветься це "оскар", за браком фантазії

Алі Татар-заде
на літо розїжджаємось, нас кілька друзів - різні віки, національності і статі, і взагалі в нас мало спільного, як для "минулого життя": в нашому тісному мирку-Кримку "АРК при Україні" ми не перетиналися.
Але окупація змінила ВСЕ. Тепер людина, з якою ти познайомився в 14 або пізніше, яка поділяє твої погляди на рівні "макро" і якій ти можеш довіряти, що не видасть - на вагу золота. Або на вагу десятка старих приятєлєй-таваріщей, які відпали в 14 з тих же причин.
За ці роки в нас оформились свої звичаї. Зветься це "оскар", за браком фантазії.
Розповідаємо історії, які визначає "тамада". Ніхто не знає, яка історія буде на конкурсі. Але вона має бути невигадана, сталась з тобою або за твоєї участі (роля свідка підійде).
Наприклад, позаминулого року всі розповідали "найглупішу історію свого життя", після чого переможець отримав "оскар" з відповідним формулюванням. Були номінації про кохання, про ненависть, смішні, трагичні, абсурдні, жорсткі ітд.
Деякі такі історії я переповідав тут - доводилось міняти деякі обставини, наприклад вік, стать та певні деталі, які надто рельєфно видають координати.
Але це доволі складно, щоби історія при цьому не постраждала: вона має залишатися такою ж цілісною, як була, не викликаючи наступних вточнюючих запитань.
Роки з два тому я повідомів учасникам, що думаю зібрати під обкладинкою і колись випустити в Україні.
Наша історія, - сказав я, - дивовижно нагадує "Афінські ночі", Декамерон або Кентерберийські оповістки. Не так їх сами змістом, як обставини виникнення та структуру.
Бачучи що мене погано розуміють, я пояснив:
- Такі тексти складалися під час кризи. Вся Італія - в чумі, яку завезли між іншим з Криму. Кільканадцять вцілілих італійців з різних провінцій збираються на заміській віллі, щоби там перечекати "чорну смерть". Бавляться оповідками, щоб скоротати час. Схожа історія була в Кентербері, під час Алої та Білої Рози, в Афінах часів лиха, ну і таких текстів ще є кілька, всі вже не пам'ятаю.
Тільки тепер руки дійшли сісти за записи. Поки що всі живі, всі тут (хоча ні, деякі вже поїхали) всі на зв'язку щоби вточнити деталі.
Робоча назва для збірки - "Кримскіє Ночі", хоча може доведеться підшукати щось прикольніше.
Ніч тут символізує не стільки час подій (більшість з них відбувалась не вночі і розказана теж не наніч), як епоху: темну і довгу, страхітливу й непевну.
Звісно там будуть і мої власні пригоди, але пропорційно - далеко не всі, бо кожний з певним винятком давав 1 історію на 1 вечір, 1 номінацію.
Якщо складеться, як загадано, то по оформленні почну шукати видавців в Україні, а може одразу - й перекладачів на європейські, нехай Європа теж читає.
===
Оксана Довган
Декамерон. Пів тисячоліття по тому...
---
Алі Татар-заде
"Якось у вівторок рано у велебнім Новопречистенськім храмі, де майже не було народу, одстоявши утреню Божу, зійшлися докупи семеро молодих дам, зодягнених, як тоді й подобало, у жалобні шати; усі вони були зв'язані межи собою по дружбі, по сусідству або по роду; найстаршій було не більш як двадцять вісім год, наймолодшій минуло вісімнадцять{14}; усі були одна в одну розумні й шляхетні, гарні з себе і обичайні, люб'язні й скромні. Назвав би я їх справдешніми іменами, та не дає мені сього вчинити одна поважна причина: не хочу я, щоб завидники, завше охочі огудити людину хвальних звичаїв, дістали нагоду паплюжити добру славу чесних женщин сороміцькими речами. А для того, щоб можна було розібратися, не плутаючи, котора з них що казала, гадаю я дати їм наймення, які цілком або почасти визначають їхню вдачу. Тож назовімо першу, літами найстаршу, Пампінеєю, другу ― Ф'ямметтою, третю ― Філоменою, четверта хай буде Емілія, п'ята ― Лауретта, шоста ― Неїфіла, а останню наречемо, не без причини, Елізою"

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3094220.html.
Tags: коллективное х%№ло, крим, прдоны, піар, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments