Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Насправді, це мінімальна доведена оцінка економічних втрат

Andrii Klymenko
До уваги друзів, особливо журналістів! Це дуже важливо!🧐
Останніми днями активно поширюється оцінка втрат України от окупації Криму в $135 млрд (дослідження зробив Центр економічної стратегії, за що колегам мої щирі професійні вітання - це перша подібна робота👍).
Але в повідомленнях ЗМІ (особливо в заголовках) це поширюється досить, пардон, бездумно, навіть примітивно... З текстів в ЗМІ складається уявлення, що ця сумма - це ВСІ втрати України від захоплення Кримського півострову. Це зовсім НЕ ТАК, більш того, вартість активів така штука - вона далеко не завжди складає більшу частину втрат. Є ще вартість бізнесу і ще багато складних речей.
Автори про це чітко сказали, що (цітую) "...$135 млрд — це прямі втрати активів, в які входить вартість землі на Кримському півострові ($3 млрд) та доведених покладів корисних копалин ($52,3 млрд) у вигляді, зокрема, природнього газу та сирої нафти, втрати житлової нерухомості населенням ($42,7 млрд), втрати приватних компаній ($18,4 млрд) та банків ($2,7 млрд), втрати держави ($14 млрд) та місцевих громад ($1,7 млрд)..."
Насправді, це мінімальна доведена оцінка економічних втрат - і автори про це теж кажуть. Це ЛИШЕ прямі втрати активів. Вартість активів - це теж складна річ: активи в Ялті коштують дорожче, ніж в Джанкої, на березі моря та в центрі міста - дорожче, ніж на околиці... А крім активів є ще багато складних речей.
Наведу приклад "на пальцях": український підприємець втратив міні-готель в Криму, вартість будинку, обладнання, земельної ділянки склала = Х. Але ж він втратив бізнес, тобто доходи, які щорічно давав йому цей готель (це =Y). І ці втрати рік від року зростають... І вони розраховуються іншим чином і складають вже Y*7 років=Z. І кожного року збільшуються.
А ще він - із-за того, що в нього був кредит на розвиток цього отелю - не зміг вчасно розрахуватися з банком... А ще держава недоотримала податкові надходження війд його бізнесу...
Тобто, розпочато складну та тонку роботу. Не треба її категорично "трансформувати" в примітивні месиджі - потім РФ використає це, коли ми будемо відсужувати в неї український трілліон доларів США😉😎

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3095015.html.
Tags: анализ, коллективное х%№ло, крим, подонки, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments