Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · «Капсулізація» Росії та наші перспективи

На урядових ресурсах держави-агресора оприлюднене проект непримітного акту, наказу ФСБ про перелік нетаємних відомостей, які при передачі іноземній державі або міжнародній організації "можуть бути використані проти безпеки РФ".
Цей проект містить (доволі кострубате) посилання на російський "закон Діми Яковлева" 2012 року, який дозволяє в РФ призупиняти діяльність некомерційних організацій "що становлять загрозу інтересам РФ".
Тобто якщо будь-яка російська громадська структура передасть будь-яку інформацію з такого переліку будь-якій міжнародній структурі це стане підставою для заборони такої організації.
Перелік відомостей дуже еклектичний, там й відомості про відвідання венерологів членами родини росгвардійця, й про новомодні "міжорбітальні буксири".
Але мене цікавить лише один пункт переліку, а саме – 18, про "відомості про підготовку, укладання, зміст, виконання, припинення або призупинення дії міжнародних договорів і угод". Будь-яких договорів та угод РФ. Наголошу що йдеться про будь-які саме нетаємні відомості, зокрема й з відкритих джерел.
Це означає, що будь-яке повідомлення від будь-якої російської "правозахисної організації", прикладом до структур ООН, ОБСЄ, Ради Європи (включаючи Європейський суд) про порушення РФ будь-якого договору є підставою для автоматичної заборони в РФ такої "правозахисної організації".
Моралізувати про порушення тим самим РФ своїх міжнародних зобов’язань (які звісно дозволяють громадянському суспільству скаржитися на власну державу в міжнародні структури) я не стану. Хоча дещо цікаве як на таке демонстративне порушення РФ власних обов’язків відреагують у тих самих ООН, ОБСЄ та Раді Європи.
Завважу про інше.
На практиці після схвалення такого порядку будемо мати офіційне підтвердження тієї нехитрої гіпотези, що абсолютно всі російські "незалежні та авторитетні правозахисні структури" є прихованими складовими державного апарату РФ.
Бо інакше тамтешня влада їх просто заборонила б за три доби. Але щось мені підказує що такого не буде і всі ці «незалежні та авторитетні» будуть надалі спокійно собі «героїчно працювати над захистом прав росіян».
Ця нехитра (але чомусь дуже важка для широкого експертного розуміння) теза вкрай важлива для нас.
Не лише через окуповані території, де тепер, прикладом, будь-який збір документів для Європейського суду тепер стане підставою для "заборони" структури що цим займається. Бо в Криму усі дійсно непідконтрольні владі структури жорстко переслідують й без "офіційних заборон".
Але й через те, що для окремих вітчизняних авторитетних правозахисників "російські авторитетні правозахисники" були, є та скоріш за все ще довго будуть класичними "старшими братами".
У свою чергу, за "дивним збігом обставин" саме ці вітчизняні правозахисники із окремих загальновідомих установ, з їх "старшими братами" за плечима, масово інфільтровані у чисельні державні та біля-державні інституції.
Звісно це хронічна ситуація та наслідки будемо відчувати ще дуже довго. Але хоча б розуміти стан справ бажано. Та стратегувати шляхи протидії. Щоб, прикладом, через декілька років подібний перелік не схвалило СБУ.
Ну а про окремі нинішні «переліки» наших служб та про те, як в їх рамках державні інституції спільно із тими самими вітчизняними «молодшими братами» від правозахисту невідомо куди втрачають шалені бюджетні кошти ще обов’язково буде багато цікавого.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3097515.html.
Tags: коллективное х%№ло, луг%андония, обыкновенный фашизм, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments