Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Andrew Titarenko · УДИВИТЕЛЬНОЕ РЯДОМ

Продолжая слушать украинские ток-шоу, новости, и бурления на тему Северного Потока -2.
1. За последних три дня НИ ОДИН украинский "эксперт" и ни одна "говорящая голова" на ТВ не назвали правильно всех газопроводов, по которым газ РФ идет в обход Украины. Я уже не говорю об их мощности.
2. Всего пару раз робко прозвучало, что Северный Поток - 2 финансируется из Западноевропейских (Великобритания, Франция, Германия и Австрия) источников. Хоть хозяином там и Газпром, но платит за всю Панаму старая Европа. Которую пытаются пугать Россией.
НУ НЕЛЬЗЯ ЖЕ ТАК РАБОТАТЬ.
Лица у нас во власти, конечно, молодые. Это не проблема, я сам был назначен и.о.министра в 38 лет, а Тимошенко стала Премьером в 44.
Проблема - что они еще и никуда не годные.
=====
Sergiy Korsunsky
9 год ·
#думки_приватної_особи
Приємно, що у країні з’явилося сила-силенна фахівців з питань енергетичної безпеки і тепер всі точно знають, як і що треба було робити з Північним потоком-2. Дай Бог ім творчих успіхів. Хоча дійсно, ті, хто розуміє, з приводу домовленостей Байден-Меркель могли б написати ціле дуже сумне ессе, як пропозиції експертного фахового середовища щодо системних кроків по протидії цьому проекту системно ж ігнорувалися (і це було задовго до 2019 року), натомість оманливі реляції про успіхі на фронті лобізму (який мав би бути лише одним з, але не основним елементом протидії) кожен раз оголошувалися остаточною перемогою. Однак це пусте витрачання часу, оскільки тепер неможливо довести, що інший шлях привів би до іншого результату.
Але, ІМХО, є інший цікавий аспект, який варто тримати у полі зору щодо подальшого розвитку ситуації. Вже здається доволі очевидним, що сьогодні ключові знакові події геополітичного рівня варто розглядати через призму протистояння США-КНР. Здається, поновлення дружби США і Німеччини (а значить США-ЄС) сприятиме зміцненню антикитайського фронту у трансатлантичному вимірі. На думку деяких посадовців США, початок діалогу з Пу, щоб показати Сі Цзіньпіну, що Росія все ще не забула де знаходиться Захід, і зміцнення цього самого "Заходу" дозволить покращити переговорні позиції США на неминучій зустрічі з КНР. І це саме той момент, коли варто поставити себе на місце керманича КНР і пофантазувати, що він думає з цього приводу. Це корисна вправа. якщо хочеш передбачити подальший процес.
Японські експерти стверджують, що коли Байден подзвонив Путіну і запропонував саміт, у Пекіні відбулася серйозна розмова на самому верху. Наддержава - Китай, а дзвонить Байден - Путіну. Кажуть, що проблема для США номер один -Китай, а саміт - з Путіним. Найбільша в світі торгівля - з КНР, а говорять США з Росією. КНР послідовно виступає за збереження світововго порядку, продовження глобалізації, активізацію торгівлі, Пу - руйнує світовий порядок, здійснює агресії проти союзників і партнерів США, і досягає важливих результатів. Може проблема у тому, що у Росії 6500 ядерних боєголовок. а у КНР - 100? Може Китаю також слід відкусити шматок якогось сусіда і союзника США, і тоді ставлення буде іншим? Або, наприклад, нарешті зняти питання Тайваню?
Те саме стосується Північного потоку-2. Навряд чи у КНР детально розуміють всі політичні аспекти цієї угоди, але точно знають, що проти нього виступав Конгрес США, який, як говорить Конституція США, і є уособлення влади. Цікаво, думають у Пекіні, значить з дещо оновленим складом Конгресу можна працювати інакше? Далі. Польша - стратегічний партнер США, який пішов на припинення співпраці з Xuawei, Литва, яка вийшла з 17+1, нарешті Україна - ще один стратегічний партнер США, але їх інтереси повністю проігноровані. Тоді постає питання - наскільки ж міцним є антикитайський фронт, про який говорить Вашингтон? І чи все ще існує антиросійський фронт? Можливо, і скасування хоча б частини санкцій не за горами?
Німеччина, кажете, полагодила стосунки з США? А як тоді нещодавній онлайн саміт Сі Цзіньпіна з Меркель і Макроном, на якому лідер КНР запросив європейців до спільних проектів в Африці? Там рахунок на десятки, якщо не сотні міл’ярдів і доступ до все ще гігантських ресурсів. А як же інвестиційна угода ЄС-КНР? Китайці припинили купувати VW, BMW та Mercedes?
ІМХО, домовленість, досягнута між США і Німеччиною, матиме лише один позитивний результат - значно зміцнить позиції партійців Меркель на виборах. У всіх інших аспектах стратегічні наслідки матимуть негативний, навіть боляче-негативний характер, хоча всі деталі are yet to be revealed.
П.С. На думку також приходить економічний і безпековий пакт КНР-Іран на 400 млрд. доларів китайських інвестицій протягом 25 років та заява Пекіна і Пхеньяна від 11 липня ц.р. про зміцнення відносин у зв’язку з 60-ою річницею оборонного договору КНР-КНДР.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3099696.html.
Tags: #думки_приватної_особиПриємно, анализ, байден, германия, коллективное х%№ло, рассея, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment