Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Саме так і треба діяти:

Dmytro Shulga
Однозначно, історія з ПП2 ще не завершена. Боротьбу слід продовжувати. У нас багато союзників - у т.ч. у США і у Німеччині. І навіть у разі побудови і запуску ПП2, можна ще більше відтягнути, ускладнити, зменшити втрати і збільшити компенсації.
Як мінімум, пропозиції Michael Gonchar:
- Конгрес (який може прийняти нове вже зобов'язуюче рішення про санкції),
- ЄС (розслідування антиконкурентної поведінки Газпрому; екологічна шкода від розробки Ямалу, а тому як мінімум CBAM - "вуглицевий податок" на такий газ),
- НАТО (безпекова верифікація на предмет аспектів подвійного призначення "потоків").
Ще (спільні з поляками та іншими) судові позови, особливо у разі відмови Німеччини застосовувати вимоги законодавства ЄС щодо функціонування ПП2.
Від США - і адміністрації, і Конгресу (який у т.ч. має бюджетні повноваження) - варто запитувати якісне, суттєве збільшення військової допомоги і посилення статусу двостороннього безпекового партнерства.
Від Німеччини варто вже зараз запитувати, як вони там писали, "інтенсифікувати зусилля" у рамках Норманді і вже почати готувати нові санкції ЄС проти РФ за оголошену підготовку до голосування на виборах РФ у Донбасі та у Криму. І далі буде, росіяни не підведуть.
З Польщею, Балтією та іншими країнами ЄС, особливо сусідами у регіоні, - слід активно демонструвати спільну публічну позицію проти німецької політики щодо РФ. Німеччина має усвідомити political damage - поки що це бачать експерти, але має дійти до німецьких політиків. Тоді і про серйозніші компенсації з німецького боку можна буде поговорити.
До речі, це не про те, щоб, як дехто пише, будувати зовнішню політику з позиції ображеного, якому мовляв всі винні. Не треба крайнього україноцентризму, але й не треба применшувати свою вагу. Переваги західного вільного демократичного світу у тому і полягають, що можна вести переговори з різними сторонами, що там немає монополії на прийняття рішень, що там можна дискутувати і переконувати - у тому числі публічно. І, зрештою, що там дійсно підтримують Україну - хай не так, як би нам хотілося - але про це як раз можна говорити і доводити потребу більшої і послідовнішної підтримки.
Іншого Заходу у нас нема, він таки дійсно суперечливий - ну але хіба Україна завжди є взірцем послідовності та принциповості? Так чи так, але базово західна система цінностей дозволяє меншим країнам як Україна претендувати на те, щоб її інтереси враховували. Навіть якщо хочеться забути і оминути. У той час як емоційні фінти і погрози "геополтиічного розвороту" в Китай чи якийсь інший В'єтнам а-ля Арестовіч - не дасть нічого для підтримки України проти РФ.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3103084.html.
Tags: анализ, германия, европа, польша, провокація, рассея, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan dezember 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment