Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Підозрюю, що революційний потенціал суспільства, розтрачений раніше війною, починає відроджуватися

Ihor Lutsenko
Зверніть увагу на таку річ. На цьому тижні на озері Вирлиця відбулося аж три (!) валяння паркану абсолютно різними групами.
Тобто у три різні дні приходило по кілька десятків людей, і відновлювали там природний баланс. І це навіть не місцеві, це здебільшого зарагальнокиївські організації, де багато ветеранів, патріотів. (Звісно, місцеві цьому дуже раді.)
Слід віддати належне забудовнику – регіоналу Хомутинніку – що паркан він там поставив реально великий, його вистачає на усіх.
А раніше, на попередньому тижні, коли інший забудовник почав руйнувати «Квіти України» у центрі, то туди за кілька годин з’їхалося пару сотень людей, котрі зупинили техінку і взяли під контроль будівлю. Це була абсолютно інша публіка, ніж на Вирлиці – творча молодь, хіпстери. Миттєво було залучено через мережі тисячі людей, нардепи, мінстри почали виправдовуватися. Хоча по юридичним міркам, це був дуже важкий кейс – але хвиля резонансу зламала звичну, майже «залізобетонну» схему.
Що показують ці події?
Підозрюю, що революційний потенціал суспільства, розтрачений раніше війною, починає відроджуватися. Те, що ми заумно кличемо «соціально-еконоімчними проблемами» - воно ж нікуди не дівається, воно харить усіх, від спортсмена-патріота і до космополітичного хіпстера. І, що цікаво, усі готові діяти, а не скаржитися.
Мені здається, що 7 років після попереднього майдану уже виростили нове покоління тих, хто відчуває бажання «повертати собі місто». Плюс старше покоління, хоча і фізично ще молоде, але уже з непересічним життєвим досвідом - теж не проти брати відповідальність.
Мова не йде про бунти і про повторення «майдану» - мова про більш широку історичну дорогу, котру собі торує український народ. Його стихія хвилями накочується на владу, і змушує щоразу коригувати шлях країни. У якій формі – мирній чи ні – це відбувається, залежить від місця, часу і людей.
Головне – що є цілий клас людей, котрі є розумними, активними і відповідальними достатньо, щоб відчувати, що вони більш достойні керувати процесами, ніж ті, хто нині є чиновниками чи членами представницьких органів.
Такі випадки, як на Вирлиці чи Квітах дають дуже важливу річ – люди бачать, що вони можуть опиратися злу, що їх багато і вони не безсилі. Що бунт має рацію.
І це ще, врахуйте, ПОКИ ЩО без серйозного протистояння у суспільстві. У нас зараз немає такого жахливого розколу між владою і посполитими, як це бувало у 2013, 2004 і попередні рази. «Режим» порівняно м’який – і варто буде йому почати закручувати гайки, як почнеться реакція у відповідь. Поки ж фокусом уваги є відносно дрібні, майже буденні шахраї і аферисти-забудовники.
Але ці сутички – це не дрібне, це гартування великої сили, це виховання борців. Схоже, молодь росте, у нашій країні ще буде весело, і не допоможуть ніякі оці засоби упокорення типу «прозорих виборів».

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3104986.html.
Tags: київ, общество, прдоны, піар, рейдеры, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments