Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

відповідати треба асиметрично

Петро Олещук
А чи так конче необхідно відповідати на будь-які маніпулятивні тексти з Кремля?
Особисто я думаю, що відповідати треба асиметрично.
Наприклад, розглянути наступне непросте питання.
Не я перший помітив наступну важливу обставину. Путін (точніше "Колективний Путін") так багато часу витратив на пояснення, чому росіяни і українці "один народ", що випустив за межі власної уваги те, що самі росіяни - це не один народ.
Пояснення "єдності" трьох народів виходить виключно з мовно-етнічної, історичної та релігійної спорідненості.
Але для численних народів Росії усе це не має жодного значення та прямо їх не стосується.
Що таке "Хрещення Русі" для мусульман? Що таке "слов'янска спільнота" для тюрків або тунгусів? Можна шукати близькі корені у словах української та російської мов, але ви точно їх не знайдете (у значимій кількості) між мовами російською та бурятською.
Отже, якщо (за логікою Путіна) державна єдність має будуватися на мовній, історичній та релігійній близькості, то РФ треба розпускати. У них же нічого спільного немає. А коли хрестили Русь, то нанайці або евенки і знати не знали про її існування та її князів.
У своєму бажанні "розширятися на Захід" Росія постійно апелює до давно забутої історії, про яку, за великим рахунком, ми нічого не знаємо, заперечуючи історію власну. Реальну.
Але тут є інший важливий фактор. Якщо "історичних" (мовних, релігійних, культурних) прав на більшу частину власної території Росія не має, то на чому засноване її існування? Лише на підкоренні. І ми приходимо у досить цікаву царину, де виявляється, що всю свою територію Росія завоювала, використовуючи інструменти відвертого геноциду.
Якщо почитати російські джерела, то була просто якась "нічійна земля", і вона їм якось дісталася. Хоча це не так.
Історичні джерела знають історію "замирення Кавказу", яке вилиося у відвертий геноцид та масові депортації. У випадку Сибіру використовувався комплекс заходів, від війни і примусу, до горілки і хвороб, і все це правда зробило величезні землі "безлюдними".
От про це і варто нагадувати росіянам. Якщо вони так сильно люблять копирсатися в історії.
Ще можна нагадати, що "триєдиний нарід" був першопочатково "чотириєдними", але унікальна етнічна група (народ Давнього Новгороду) була повністю винищена у результаті "зачисток", що почалися від часів Івана 3го.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3109427.html.
Tags: анализ, зеленский, история, кавказ, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment