Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Той, хто володіє бігдатою і здатен її проаналізувати – потенційний правитель

Ihor Lutsenko
Знайомтеся, це – Фрідман.
Співзасновник Альфагруп, котра, як кажуть, зараз купує Монобанк.
Я на місці росіян виклав би будь-які гроші, щоб отримати доступ до такого сервісу, як Монобанк чи Приватбанк. Бо це є інформаційною владою над країною, ніяка спецслужба не потрібна, якщо є можливість залізти у смартфон. Я б це порівняв би із доступом до даних мобільного оператора – і у перспективі, не на користь операторських даних.
Нині фінансовий додаток може надати повну картину життя індивіда. Це його покупки, продажі, стосунки, це повний економічний портрет особистості, його зв’язки, переміщення, ритм життя.
Надзвичайно інтимні дані, котрі зазвичай охороняються законом. А тут – безкоштовний доступ до розкішних відомостей, і – ніяких затрат на шпигунів і нишпорок.
При чому це як на рівні цікавих для російських спецслужб індивідів, так і так звана бігдата. Бігдата – можливість за допомогою вибагливих алгоритмів аналізувати країну в цілому, передбачати соціальні явища. Практично безкоштовна соціологічна служба і бюро економічного аналізу одночасно.
Той, хто володіє бігдатою і здатен її проаналізувати – потенційний правитель.
***
Фрідман фігурував у знаменитому «досьє на Трампа», складеному на замовлення Демократичної партії, опублікованого порталом Buzzfeed. І також потрапив у «кремлівську доповідь» Мінфіну США як особа, котра перебуває у близьких стосунках з російською владою.
Що цікаво, Фрідман і його партнер Авен заперечують зв’язки з Путіним і роблять вигляд, що вони – опозиціонери режиму. Ну, типу як Ходорковський чи Березовский.
Вони навіть позивалися о суду у Лондоні, щоб зняти з себе звинувачення. Ось які тези вони намагалися спростувати:
1. Президент Путін і позивачі взаємно надають одна одній значну прихильність.
2. Авен і Фрідман неформально консультують президента Путіна з питань зовнішньої політики.
3. Незадовго до 14 вересня 2016 року в Росії М. Фрідман зустрівся безпосередньо з президентом Путіним
4. Авен і Фрідман використовували Олега Говоруна в якості водія і кур'єра для доставки великих сум «чорної готівки» президенту Путіну під час його перебування заступником мера Санкт-Петербурга.
5. Авен і Фрідман виконують політичні доручення президента Путіна.
Автори доповіді змогли у суді захистити усе, крім пункту 4. Тобто все інше спростувати Фрідману і компанії не вдалося. Висновки, сподіваюся, не потрібні.
Фрідман і Авен стабільно в перших рядках російського рейтингу Форбс. Отакі Ходорковські з Березовськими, мученики і борці.
***
А ще Фрідман активно керує меморіалізацією Бабиного Яру. Зараз там придумують різні пам’ятники, організовують різні події та реалізовують різні проекти, і це все – за російські, зокрема Фрідмана, гроші. І по факту без будь-якого виливу з боку української держави. Але схоже, їм цього вже замало.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3116075.html.
Tags: беспредел, подонки, рассея
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment