Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Andrii Klymenko - виступ на форумі Кримської експертної мережі 06.08.2021

Andrii Klymenko


Мій виступ на форумі Кримської експертної мережі 06.08.2021. "Про зрозумілу паузу з присмаком РФ в світовій санкційній політиці"
Я не дипломат. Тому буду, як завжди, розмовляти експертною мовою. Тобто, без усіх цих дипломатичних він’єток.
Восьмий рік існують санкції. Восьмий рік наша Моніторингова група BlackSeaNews та Інституту Чорноморських стратегічних досліджень цим займається.
Загалом, вже час зробити деякі, я б сказав, філософські висновки, щодо того, де зараз світова санкційна політика (бо про українську моя колега пані Валентина Самар вже сказала). Так, насправді вона дуже унікальна. Коли ми плачемося, згадаймо, що за окупацію частини Грузії жодних санкцій не було і немає. І грузини нам дуже заздрять через це. Тому це треба цінувати, але це не означає, що цього не можна обговорювати, критикувати і покращувати.
Наразі в санкційній політиці є така несподівана, незрозуміла, або, навпаки, дуже зрозуміла, з присмаком Російської Федерації, пауза. Саме в той час, коли ми готуємо і просуваємо новий кримський пакет санкцій, є оця пауза. Тому я й звертаюся до слова «філософія».
Давайте згадаємо: у березні 2014 року на відомій першій Резолюції ГА ООН за цю кримську резолюцію за окупацію і намагання незаконної анексії проголосувало 100 країн. Потім поступово (ці резолюції щорічні) ця цифра зменшилася до 50-52-55. А на наш саміт, 23-го серпня приїде 32 чи 33. Це не просто так. Це дуже небезпечна тенденція, в кінці якої стоїть війна.
Це означає, що емоційно у 2014 році ці сто країн приймали рішення, бо були обуреними порушеннями основ міжнародного права цивілізованого світу, тобто, цінностями. А потім, ці цінності поступилися місцем прагматиці, тому, що сотні років називається Realpolitik, але це теж Realpolitik з російським присмаком.
Тобто, для цих країн, близько семидесяти, їх прагматичні, читай бізнесові або політичні інтереси у взаємодії з Російською Федерацією стали вищими за цінності цивілізованого світу. І це проблема, яку я, наприклад, закликаю, і наших українських експертів, і дипломатів, і урядовців, парламентарів – треба її виносити на світовий порядок денний. Бо в кінці цього – війна. Бо Путін не зупиниться. Бо це його перемога.
Друга тема. В цивілізованому світі досі вважається, не всюди, є й хороші винятки, наприклад у Сполучених Штатах, зараз у Великобританії, де формується нова санкційна політика, що мета санкцій – змінити політику тієї держави, на яку накладаються санкції.
Це неправда. Це не працює стосовно тоталітарних режимів. Що, політика Північної Кореї змінилася? Що, політика Ірану змінилася? Політика Росії теж не зміниться, бо вона – тоталітарна або майже тоталітарна держава. Вона тільки використовує це, щоб консолідувати своє населення навкруги диктатора та його правлячого клану.
Це не означає, що треба санкції знімати. Санкції діють, і бажаючі можуть наші книжки і дослідження на цю тему почитати, сильно діють.
Але ми повинні розуміти, що політика цих режимів не зміниться, а висновок із цього – мета санкційної політики щодо тоталітарного режиму РФ має бути спрямована на нанесення максимальної шкоди для зниження спроможності Росії вести агресивні війни. Чи зрозуміло я сказав? Це оборонний сектор, приладобудування, суднобудування, космічна галузь, ракетна галузь, дослідницькі інститути, їх постачальники техніки, обладнання, композитних матеріалів тощо.
І третя особливість: максимальний тиск має бути не на фізичних осіб, а на ЮРИДИЧНИХ осіб. Ми бачимо вже, і це теж філософське узагальнення, що у багатьох країнах, які не хочуть руйнувати свій бізнес з Росією, не накладають санкції на російські підприємства, бо ці російські підприємства співпрацюють з їх рідними вітчизняними підприємствами. А накладають на фізичних осіб.
Наведу приклад: всі пам’ятають як захопили наші катери і буксир у Керченській протоці. Йшлося про дуже серйозний Азовський пакет санкцій, і ми у цьому приймали участь, пропонували санкції до російських портів в Азовському морі і т.д. Це закінчилося накладенням санкцій на сімох російських адміралів та капітанів першого рангу, які керують Береговою охороною ФСБ Росії.
Та це смішно, це – насмішка, плювок в обличчя тим, хто розуміє. Чому? Тим адміралам і полковникам Путін заборонив мати активи закордоном, їздити закордон у відпустку і вчити там дітей ще 5 чи 6 років тому. Тобто, це була імітація санкцій. І це теж треба змінити, бо, якщо ми це не змінимо, то не зможемо зупинити війну.
...Той, хто не хоче накладати санкції, об’єктивно веде до того, що (з боку РФ) буде або локальна, або серія локальних воєн, які переростуть у новий глобальний конфлікт.
Тобто, цивілізований світ має це усвідомити, зробити висновки, і відновити свою санкційну політику відносно агресії Росії.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3127623.html.
Tags: германия, европа, коллективное х%№ло, крим, луг%андония, подонки, рассея, санкції, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments