Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

одна з найпотворніших споруд столиці, котра вщент зруйнувала тисячолітній монастирський ландшафт

Ihor Lutsenko
Зараз у вас там у Києві (гг) проходить конкурс на голову Бюро Економічної Безпеки (БЕБ). І скандал з приводу того, що на цю посаду претендує Vasyl Gorbal.
Про Горбаля багато говорять поганого – регіонал, фінансові махінації, банк збанкрутував, фальсифікації на виборах, плівки Мельниченка.
З іншого боку, у Горбаля – імідж дотепника та навіть інтелектуала, на нього моляться практично усі представники пулу фінансованих ОПЗЖ діячів. Мабуть, вважають одним з кращих своїх представників, і, не виключено, воно так і є.
На жаль, для мене з його ім'ям асоціюється наша поразка - одна з найпотворніших споруд столиці, котра вщент зруйнувала тисячолітній монастирський ландшафт фактом свого сусідства. Називають цю споруду Diamond Hill. Я б її назвав Daemon Hill.
***(а я б Daemon Hell - Д_К)
Свого часу було повідомлення, що київська поліція та прокуратура підозрюють службових осіб АТ «Укргазбанк», ТОВ «К.А.Н.» та інших компаній у заволодінні житловим комплексу у Києві по вул. І. Мазепи, 11-А, літ. Б та коштами АТ «Укргазбанк» у 2008-2010 роках.
Укргазбанком у ті часи керував той самий Василь Горбаль, котрий нині іде на БЕБ.
Історія печальна. У інвесторів та вкладників тоді вкрали їх актив. А перед цим саму ділянку вкрали у киян (щоб пізніше вкрасти у інвесторів) шляхом рекетирського віджиму території.
Але півбіди було б лише подвійне крадійство, усілякі фінасові махінації. Біда в тому, що саме будівництво відбувалося з колосальними порушеннями містобудівних норм.
Поруч – Лавра, дзвіниця – символ Києва. І будувати поруч висотку, котра конкуруж з дзвіницею по висоті – це злочин, злочин проти усіх поколінь українців, котрі тут будували унікальний ландшафт.
Лавра – це пам’ятка всесвітнього значення, визнана ЮНЕСКО. Функціонери цієї організації регулярно висловлювали «глибоку занепокоєність» будівництвом на Мазепи у своїх листах до МЗС. Але хто їх слухав…
Ми тоді зупиняли забудовника, як могли.
(А як могли? А отак! -
Вчотирьох Artem Chapeye Олег Шеленко Nazar Matkivsky зранку залізли у альпіністському спорядженні на будівельний кран, прив’язалися і заблокували роботу на день. Було весело і видовищно.
Операцію проводили, перед цим кілька разів тренуючись працювати з альпіністськими аксесуарами, зокрема, на Зеленому театрі на Парковій. У мене до сих пір лишилися системи, вісімки та карабіни. Мотузку витратив на валяння парканів. )
Це все називалося ініціативою «Збережи Старий Київ», співзасновником якої був мій давній товариш Андрій Горбаль. Так, у нас був свій Горбаль, Горбаль здорової людини.
(До речі, Андрій разом з друзями веде чудовий проект Ukrainian Center for Social Data :: Український центр суспільних даних, рекомендую.)
І у день, коли ми ненасильствєнно захопили будмайданичик – уявіть собі! – нашому Горбалю раптом зателефонував незнайомець, котрий представився Василем Горбалем, і запропонував зустрітися, поговорити з приводу забудови.
Здається, тоді Андрій з ним так і не зустрівся. Нас не цікавили такі зустрічі.
Ми там проводили ще кілька акцій, але так і не змогли належним чином організувати юридичну роботу. Отож, там виріс ДемонХіл. І кожного разу, коли я їжджу площею Слави, для мене це, на жаль, площа ганьби. Поки що.
***
Я так дивлюся, що намагаються показати тих, хто нині піднімає голос проти Василя Горбаля, як якісь невігласи проти блискучого цивілізованого професіонала.
Однак вандал у краватці і з десятком мільйонів доларів в кишені може зробити більше шкоди красі світу, ніж будь-який «невіглас».
І оцінити масштаб вандалізму може кожен, хто погляне на потворну тінь «елітного» житлового комплексу поруч з Лаврською дзвіницею.
***
Додаю багато фоток того часу. У нас тоді був запал і оптимізм. Шкода, що вдалий бій - це не завжди виграна війна.
Але ще не вечір, може, колись і з ДемонХілом розберемося.Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3134160.html.
Tags: беспредел, київ, подонки, прдоны, рейдеры, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments