Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

А що відомо про українців у Москві 1991 року?

Алі Татар-заде
надвечір 19 серпня 1991 кореспондент тасс провів репортаж з барикад навколо "Белаго дома" в Москві. Це було більше схоже на розвідку (тому що журналіст був провладний), і перше ж його питання було до зібравшихся - Як ви взагалі додумались до такого? чому обрали саме це місце? де брали матеріали для барикад? -- навколо стояла юрба московитів і пожимала плечима, всім виглядом підтверджуючи що ніхто не замислювався над цім питанням. І тут один маленький бородатий нерускій (точніше сказати не можу, суджу по виговору) тоненьким голоском сказав: "Вільнюс научіл, там научілісь. В Вільнюсє била репетіция, а тут уже все по накатаной".
Щож, очевидно що "нацмени" масово повалили тоді захищати столицю СРСР - так би мовити, від гіршого зла.
Роль "прібалтов" в тому процесі вичерпно ілюстрована згаданою цитатою (хоча сам промовець на балта не схожий).
Кримських татар, які були там в ті дні, здається, історики встановили усіх поіменно.
А що відомо про українців у Москві 1991 року?
Бо зазвичай без них ніяк не обходитться.
Я недавно бачив матеріали про той же Авган - як у таборі в Пакистані для полонених було мінімум півсотні "шураві" і як ви гадаєте хто керував повстанням?
Духовченко, Коршенко і Шевченко.
а вони не були навіть старшими по званію, просто були українцями серед, ну скажемо так, всіх інших (а там була в повному сенсі "сборная СССР").
=====
Алі Татар-заде
доля пожартувала над останнім українським лідером, який "в любой непонятной ситуации" вибрав Москву замість Києва. Я кажу про Івашка, що спокусився на "другий в Москві" замість "перший в Києві". І вже за рік обіймав розбите корито.
А то б ми може досі мали справи з якимсь там "івашковцями", "івашкизмом", "івашкогейтом" а може бути і Івашкостаном. Судячи з усього це був упоротий апаратник, Кучма б на його тлі здавався едаким Бандерой.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3147593.html.
Tags: история, піар, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments