Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Зелений промінь колаборантів

27 серпня російські «незалежні медіа» поширюють відомості про призначення Наталії Поклонської російським послом до Республіки Кабо-Верде, нібито з «джерел у Державній Думі» Версія доволі своєрідна як мінімум за нібито "походженням витоку", оскільки «депутат» Поклонська десь у жовтні все одно «складе повноваження», адже Думу будуть «переобирати» та для пані Наталі у росіян депутатського мандату більше не знайдеться.
Втім, якщо основною метою кадрових рішень є пропаганда то дійсно «під занавіс» Дума Поклонську на Острови Зеленого Мису формально порекомендувати зможе, хоча бюрократичного сенсу у цьому приблизно нуль. Російська «незалежна» пропаганда не приховує що таке призначення є «засланням» Поклонської, при чому доволі принизливе, оскільки Наталю скоріш за усе змусять перебувати на Кабо-Верде, де «традиційне житло сільських районів – кам’яні одно- або двокімнатні будинку функу з земляною долівкою, двосхилий дах настилається з соломи».
У посольстві РФ на островах звісно крім соломи ще щось знайдеться (нещодавно російські моряки були затримані владою Кабо-Верде за спробу перевезення крупної партії кокаїну з Бразилії в Європу), але це звісно не Євпаторія. І навіть не Красноперекопський район, де стартували кар’єру прокурора Поклонської двадцять років тому.
Тут варто нагадати читачам, що без згоди уряду Кабо-Верде на конкретну кандидатуру ніхто посла туди призначити не може. Якщо така згода на пані Поклонську отримана то це дуже цікаво. Нагадаю, що Кабо-Верде це колишня стародавня португальська колонія а наразі не дуже багата, хоча й не безнадійна країна, що у своєму економічному та політичному житті досі не відкидає «лузитанський мир». Прикладом нинішній президент Кабо-Верде, пан Жорже Фонсека закінчив юрфак у Лисабоні та півжиття працював з фахом у різних португаломовних країнах, а потім збудував стрімку кар’єру у МЗС Кабо-Верде, включно з посадою міністра. Він представляє партію «Рух за демократію», яка є про європейською та з 2011 р. перемагає «Африканську партію», соціалістичних попередників якої до 1991 року підгодовував СРСР. Економічний та політичний вплив РФ на Острови Зеленого Мису більш ніж поміркований, на відміну від китайського.
За таких умов, якщо відкинути умовну ідею про «полковника СРВ РФ» Фонсеку, шанси довести до уряду Кабо-Верде політичну розбалансованість агреману на пані Поклонську можливо. Скоріш за усе – через Лісабон. Якщо все ж таки питання вирішене остаточно та віддавати аванси ніхто не стане звісно варто очікувати хвилю пропаганди про «віковічну дружбу між Ялтою та Праєю» та про «потоки кабовердинських туристів на курорти Малореченського». Адже після вчорашніх заяв бізнес-партнера ялтинських педофілів з окупаційної «Ради міністрів» пана Мурадова про «молдавських туристів які плитимуть в Крим з порту Джурджулешти» мене не здивує нічого.
Але юридично ця інформаційна «атлантична» спецоперація матиме нульовий результат за визначенням. Згідно Віденської конвенції про дипломатичні зносини 1961 року посол Росії у Кабо-Верде може бути відносно РФ іноземцем, єдина дійсно небажана опція – призначення послом громадянина країни перебування посольства. Тому якщо РФ дуже хоче надіслати на «атлантичну каторгу» громадянку України Поклонську – ну припустимо, Крим тут точно ні до чого.
Та чи має передбачена спецоперація якісь наслідки крім інформаційної хвилі та трьох-п’яти років Поклонської у Атлантиці десь неподалік острову Ельба? Адже якщо владу Кабо-Верде росіяни якось «прогнули» чи «придбали» то Поклонська тут лише розмінна фішка. На островах РФ може цікавити дві основні речі – трафік наркотиків з Південної Америки, з якого централізоване «харчуються» російські дипломати та шпигуни, та океанічне рибальство, і пов’язані із цим відмивання величезних грошей тими самими спецслужбами, про що так багато вже написано за минулий рік.
І якщо так, то «шістку бубен» Наталю наразі просто віддали у цьому «картковому будинку» в прикуп. Думаю що вона буде на Островах Зеленого Мису дуже довго, поки хтось не помре. Може хтось у Кремлі. А тому, за старою морською легендою, так перевраною кінематографом, пані «посол» Наталя матиме щодня дивитися з верхніх вікон готелю «Оаза» на захід та чекати, коли сонце, яке сідає в Атлантику, надасть у зеніт останній зелений промінь. Тоді чиясь душа буде звільненою назавжди. Кажуть у російському посольстві в Прає з вікон таке не побачиш, але можна у крайньому випадку поставити на дах шезлонги.
Ну а якщо повертатися від фейків та легенд у сумну реальність, влада України має реагувати на цей кейс, через власні демарші українського посла в Лисабоні. Цей атлантичний анекдот про колишню близьку подругу вірменських терористів братів Унанянів на санкції проти Кабо-Верде поки не дотягує, але запобігти подальшим провокаціям варто.


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3161246.html.
Tags: анализ, конспирология, крим, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments