Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

друга частина великого інтерв’ю Юрія Луценко в рамках проекту «Уроки Незалежності»

Sonya Koshkina (official)
Сьогодні четвер, а значить маємо для вас другу частину великого інтерв’ю Юрія Луценко в рамках проекту «Уроки Незалежності».

Часовий проміжок: від «Повстань, Україно!» до 2010 року.

Для «затравки» - декілька цікавих фрагментів

***
ПРО ПОМАРАНЧЕВУ РЕВОЛЮЦІЮ

«…Янукович вимагав введення військ, спецназу і так далі, а Кучма прямо в ефірі сказав, що цього не допустить. Поза ефіром він також сказав: «Я крові не допущу».

Я думаю, що для нього дуже важлива була історія, ця трагедія Гонгадзе і він боявся чогось іще подібного. Він все-таки хотів зберегти країну»

***
ПРО ОЧІЛЬНИКА МВС
«Викликає мене Ющенко, заходжу в Адміністрацію президента – ні охорони, ще нічого немає. Підіймаюся на 4-й поверх, заходжу в кабінет президента. А Віктор Андрійович і каже: «Юра, я пропоную тобі посаду міністра внутрішніх справ України. Чесно, абсолютно офігів. Кажу: «Матюкатися можна»? Він: «Ні, тут ні». Кажу: «Тоді згоден».

***
ПРО РОЗКОЛ В ПОМАРАНЧЕВІЙ КОМАНДІ
«Суть конфлікту полягала в газовому питанні. Це так званий «царський бізнес». Всі президенти України до цього жили за рахунок прийняття рішень в нафтогазовому бізнес»

«Ющенко чітко знав, що Москва – ворог, навіть коли я цього ще не усвідомлював до кінця. Треба це чесно сказати. І він прекрасно розумів, що донецька мафія є похідною від Кремля. Але ненависть до Юлі переважила все це»

«Величезна кількість тих, чиї фото були в альбомах УБОЗу, сиділи в парламенті з недоторканністю. … же з висоти сьогоднішнього досвіду, в тому числі –прокурорського, я розумію, що дані були як для політика з Майдану хороші, а для правоохоронної системи так собі»

***
ПРО АХМЕТОВА
«Я зустрівся з ним на футболі – поїхав із сином у Донецьк на матч Україна-Сербія. Ахметов запросив у свою ложу.

Була дуже смішна історія: син прийшов у шалику «Шахтаря». Заходимо, а там вся-вся бригада з Віктором Фьодоровичем на чолі. І Яник такий: «О, твой сын правильный шарфик носит». Я кажу: «Віктор Федорович, якщо скучили за помаранчевим шаликом, приїжджайте, ми вас давно чекаєм».

Матч наші виграли… і Ахметов раптом каже всім – «до побачення», всі вільні, а ми з Юрієм Віталійовичем підемо привітаємо команду. Я здивувався – столи накриті, а він їх всіх вигнав. Кажу: «Рінат, що таке?» А він: «Я этой с...ке ни копейкой, ни словом не помогу на выборах. За...бал до такой степени, что я его терпеть уже не могу. Я просто нашел повод»

Я не знаю, чи це він мені так хотів сказати, чи так насправді і було, бо вибори Януковича фінансував не він»

***
ПРО ЯНУКОВИЧА
Він приїхав на «кубику», каже: «Садись, поехали». Їдем, як потім з’ясувалося, в Межигір’я. Ситуація просто унікальна: водій і Янукович спереду, я позаду. І всю дорогу в машині лунає жорсткий шансон – «…как на черной скамье, на скамье подсудимых» і так далі. Я думаю: «Бл…ть, з ким я їду? Я, міністр внутрішніх справ. Куди він мене везе?».

Читайте) ми з Олегом старались)

https://lb.ua/news/2021/09/02/492597_yuriy_lutsenko_v_ukrainskiy.html

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3171989.html.
Tags: ахметов, история, майдан, покруч, україна, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments