Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

потужний удар по свободі слова в Україні і світі

Ihor Lutsenko
Тиждень тому ЄСПЛ ухвалив рішення (https://hudoc.echr.coe.int/eng#{%22itemid%22:[%22001-211599%22]}), котрим фактично зробив користувачів акаунтів у соцмережах відповідальними за зміст коментарів.
Суть справи така: місцевого депутата в ЄС засудили за розпалювання ворожнечі через те, що він не видалив негайно коментарі якихось інших осіб із "мовою ненависті" (мусульманську громаду в коментарях асоціювали зі злочинністю у місті та прирівняли до групи «наркоторговців та повій») під власним постом.
Депутат пішов скаржитися у ЄСПЛ, бо вважає, що кожен сам має нести відповідальність за коментарі. ЄСПЛ йому відмовив, оскільки "свідомо зробивши свій аккаунт Facebook загальнодоступним і дозволивши таким чином своїм друзям, загалом 1829 особам, розміщувати там коментарі, заявник був зобов'язаний стежити за змістом опублікованих коментарів. Крім того, він не міг не знати, що його допис, швидше за все, приверне коментарі політичного характеру, які повинні були відслідковуватися ним ще ретельніше."
Які для нас з цього наслідки? Це – потужний удар по свободі слова в Україні і світі. З таким висновком не погодилась одна суддя, на думку якої застосування «похідної» відповідальності власника аккаунту в Facebook є загрозою для свободи слова, насамперед у випадку публічних осіб з дуже великою кількістю "друзів". Висновок про відсутність порушення статті 10 Конвенції покладає на власника аккаунту важкий обов’язок контролю і здатний перетворити його на цензор слів, написаних на його стіні, пише суддя ЄСПЛ Юдківська.
1. Рішення ЄСПЛ є джерелом права в Україні. За своєю силою вони переважають закони, котрі ухвалює український парламент.
2. Те, що ФБ вважає прийнятним, і, відповідно, неприйнятним, є невідомим у повному обсязі. Тобто що таке «мова ненависті» чи інші конструкти необільшовиків - вичерпним чином не визначено.
3. Більше того, перелік прийнятого контенту у ФБ і неприйнятного весь час змінюється. І, приміром, якийсь коментар пару років тому може буквально завтра виявитися підставою для блокування. І скаржитися на таке свавілля буде нема кому, Європа уже здалася.
Сподіваюся, це рішення підштовхне до створення децентралізованих соцмереж з низьким ступенем цензури. Бо, даруйте за пафос, наступ цензури загрожує розвитку людства як такого.


===
Oleh Suprunenko
Там, де почали закручувати гайки, і народ піддався, вже не зупиняються. Раділи, що людям не дають покурити в пабі - жріть кабачкові котлєти замість сосисок. Обурювались, що хтось не хоче носити на обличчі пластикову маску? - Відповідайте за чужі коментарі в коментах. Саме так це й працює, "закон Німмьоллера" ("коли вони прийшли за...")
===
Oleh Suprunenko
Ігорю, ти лайкаєш мій комент, але ж сам казав, що активно підтримував заборону на нічний алкоголь. Не бачиш протиріччя?
---
Ihor Lutsenko
Oleh Suprunenko між алкоголем і коментом?
---
Oleh Suprunenko
Ihor Lutsenko між одним порушенням чужих прав та іншим
---
Ihor Lutsenko
Oleh Suprunenko не бачу)
---
Oleh Suprunenko
Ihor Lutsenko Отож. "Мы, анархисты, не признаём советскую власть. - Зато она вас признаёт" (с)
---
Александр Камаринский
Oleh Suprunenko "Строгость законов смягчается необязательностью их исполнения", круглосуточный Сильпо возле меня, легально, без проблем, продаёт алкоголь ночью.
---
Oleh Suprunenko
Александр Камаринский це врємєнно, до усілєнія мєр по борьбє

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3185271.html.
Tags: беспредел, европа, ислам, левые, мировое правительство
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment