Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Сага про "Північний потік - 2" і три перешкоди щодо його запуску

Rostyslav Demchuk
Попри те що будівництво газопроводу фактично вже завершене, Москві і Берліну ще рано тріумфувати і святкувати перемогу, адже його оператору "Nord stream AG" необхідно провести технічні роботи, які займуть, щонайменше, 3 - 4 місяці. Також потрібно очистити морські ділянки газопроводу, а опісля цього слід ретельно перевірити труби газопроводу на наявність протікань та інших потенційних технічних проблем, які можуть спричинити екогенну катастрофу.
"Північному потоку - 2" (Nord stream AG) потрібно також отримати сертифікат безпеки від незалежної і визнаної міжнародним співтовариством організації. Федеральному мережевому агентству Німеччини необхідно довести, що газопровід відповідає вимогам ЄС.
Якщо це питання буде винесене на розгляд Європейської Ради, або Ради ЄС, то запуск "Північного потоку - 2" може бути "замороженим" на невизначений термін, оскільки Єврокомісія, переважна більшість Європарламенту та низка країн Євросоюзу категорично проти запуску цього токсичного, політично й економічно небезпечного газопроводу.

=====
Артур Харитонов
‼️ Компартія КНР розкрила китайський слід у “Північному потоці 2”: брала участь у будівництві, планує заробляти мільярди та проголосила тріумф над Україною та ЄС
Те, про що ми всі знали, нарешті викрилося китайською державною пропагандою, яка вирішила похизуватися могутністю Компартії КНР.
Як передає помийка Global Times, китайські комуністи від самого початку стояли за “Північним потоком 2”, всіляко підтримуючи Кремль. Прямо не вказується, але найбільш вірогідно КНР підключила своє лоббі у Німеччині, яке є більш розгалуженим і впливовішим за російське, аби ПП2 успішно запустився.
Видання, що є міжнародним голосом Компартії Китаю та особисто Сі Цзіньпіна, називає запуск ПП2 геополітичним тріумфом Кремля та його сателітів у Європі, який, за переконанням Global Times, має значно забагатити китайських інвесторів, а відтак - Компартію КНР (https://bit.ly/3EuvuH8).
Відмічається, що з моменту оголошення “Газпромом” (що, нагадаю, декілька тижнів перейшов тому прейшов на прямий розрахунок у юанях, а не доларах) запуску проєкту, на Шанхайській фондовій бірджі почали значно рости акції китайських енергетичних держкомпаній.
Неочевидний зв’язок між ПП2 і КНР починається на російському півострові Ямал у Арктиці (Тюменська область), що є одним з найбільших газових родовищ у світі. Як виявилося, головними інвесторами у видуботок ямалського газу є китайські державні енергентичні гіганти.
Наприклад, компартійний нафтовий гігант PetroChina, що є 32-м за розміром публічним акціонерним товариством у світі (Forbes 2020), став одним з найбільших переможців від відкриття російського “транзиту”: його акції зросили на понад 10% з моменту оголошення “Газпромом” про завершення робіт по ПП2.
PetroChina є дочкою іншого супер-гіганта - гордості Компартії Китаю - China National Petroleum Corporation (CNPC), що контролює нафтогазові потоки по КНР, і активно займається геополітикою - ще більш активно, ніж колоніальний “Газпром”.
China National Petroleum Corporation має 20% у китайському “мегапроєкті” (як його називає Global Times) Ямал ЗПГ, який за значенням комуністи порівнюють з “Один пояс, один шлях”. Ще 9,9% у проєкті має китайський Фонд Шовкового шляху. 20% належать французський компанії Total, а 50,1% - російському підсанкційному “Новатек”, що у свою чергу, частково належить “Газпрому”, тій самій французський Total, і має прямі звязки з Кремлем та китайськими інвесторами.
Очевидно, що газ, який поставлятиметься до Німеччини через ПП2, видобуватиметься через Ямал ЗПГ, що є де-факто наполовину китайським.
Однак, від запуску ПП2 отримали вигоду не тільки китайські нафтогазові компанії.
Держпропаганда КНР відмічає, що акції Shanghai Zhenhua Heavy Industry Co, яка брала участь у поставках техніки для будівництва ПП2, також зросили на понад 10%. Зокрема, шанхайська корпорація збудувала корбаль-трубоукладач “Фортуна”, який брав активну участь у розбудові інфрастуктури ПП2 і на який було накладено санкції уряду США.
У свою чергу, уряд КНР називає себе переможцем у двох аспектах: по-перше, зросте видуботок газу на Ямалі, тобто китайці зароблятимуть на використанні ПП2, а, по-друге, вони очікують загального зниження вартості газу, що для Китаю як найбільшого споживача (російського) газу у світі є чудовою новиною. Останнє вже підтвердив міністр торгівлі КНР у своєму Weibo аккаунті.
Далі комуністи цитують китайських експертів з нафти. Пряма мова:
“Перспектива прямого постачання Росією природного газу до Німеччини та інших західноєвропейських споживачів газу, - в обхід держав, з якими існують суперечки, - є благом для світового ринку нафти і газу”.
Не думаю, що варто пояснювати, про які держави йдеться, особливо з огляду на те, що ПП2 - це загроза для національної безпеки та оборони України.
Далі китайська пропаганда вказує, що Україні та Польщі час змиритися з реальністю, де існує ПП2. Де-факто китайці “аплодують” Меркель та її партії, що проігнорували свого часу США, зниживши ризик односторонніх санкцій на Кремль, від чого, за словами Global Times, виграють Москва та Пекін разом.
Вісник Компартії резюмуює, що відносини РФ-КНР є найкращими за всю їхню історію, підкреслюючи, що Китай бере участь у нафтогазовому житті Кремля, інвестуючи не тільки у ПП2, але й “Силу Сибіру 2”, - газопроводу, що створений для забезпечення життєдіяльності комуністичної держави. ї
Цікаво те, що China National Petroleum Corporation з часів диктатури Януковича намагається посилювати присутність в Україні. Зокрема, у 2012 році вони підписали меморандум з “Надра України” (https://bit.ly/3kbXOWr). А під час Революції гідності вищезгадана китайська дочка PetroChina проводила перемовини з міністрами Януковича про будівництво нафтових об’єктів на території Одеського припортового заводу, який донині цікавить китайців. Релевантний зв’язок цих компаній з Україною має бути дослідженим профільними фахівцями з енергетики (https://bit.ly/3z7E9LL).
Нас же з вами цікавить інше.
Режим Зеленського декларує боротьбу проти ПП2 на всіх рівнях, а його Офісом роздувається антизахідна драма, у якій головними ворогами виступає не Кремль і його функціонери, а корупована Меркель, який залишилося трохи менше 11 днів на посаді.
За цей час від уряду України не прозвучало жодного слова про китайський елемент у розбові “Північного потоку 2”.
Тим часом, китайська пропаганда називає це “тріумфом”, китайські компанії вже збагачуються на майбутньому газовому транзиті, готуючись заробляти мільярди доларів, а китайські будівлені гіганти зводять для Кремля техінку, яка загрожує безпеці України.
Ця новина не має пройти повз українців.
Позиція КНР чітко показує, що Пекін налаштований надвороже до України, нашої безпеки та оборони. Водночас, Зеленський та його “слуги” оголошують курс на Китай, підписують якісь інвестиційні угоди з Компартією та продають за державний сувернітет мультики “95 кварталу” для показу у 8000 кінотеатрів на китайський Новий рік.
Отже, режим Зеленського має негайно розпочати санкційний процес щодо китайський держкомпаній, які були залучені у розбудову ПП2.
Якщо РНБО не введе санкції проти комуністичних підприєств найближчим часом, це означатиме лиш одне: Україна остаточно звернула до КНР та відіграє китайсько-російські сценарії.
Тепер ще коротше.
Якщо ця інформація буде проігнорована, то завершиться й час для дописів і аналітики.
І прийде момент почати говорити мовою вулиці.
Давно не бачилися, Банкова? Зима ж близько.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3198382.html.
Tags: анализ, германия, европа, рассея, санкції
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments