Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

НОТАТКИ Стосовно масового отруєння дітей у Хмельницькому

Serhiy Dibrov
1. Нагадаю:
у ніч на 8 вересня з симптомами гострої кишкової інфекції (ГКІ) захворіли 91 дитина і одна доросла жінка, яка не працює і начебто не була в школі.
2. Розслідування харчових отруєнь в Україні здійснює Держпродспоживслужба, яка має фахівців та повноваження.
Міністерство охорони здоров'я лише "забезпечує організацію" розслідування отруєнь. Заступник міністра Ігор Кузін має окремі повноваження, проте повноважень здійснення і перевірок не має. Державна установа "Центр громадського здоров'я" повноважень проводити перевірки не має.
3. Безсимптомними носіями золотистого стафілокока за статистикою є 25% людей.
(До речі, приблизно стільки ж людей є носіями палички Коха - збуднику туберкульозу, а носійство, наприклад, вірусів герпесу ще більш поширене).
4. Досвідчений санітарний лікар за бажання знайде стафілокок в будь-якому приміщенні.
5. Госпіталізованим постраждалим поставлений попередній діагноз "ротавірусна інфекція".
6. Суто теоретично, золотистий стафілокок може викликати симптоми ГКІ - у разі споживання їжі, яка була заражена бактерією. Це може бути тістечка з кремом, або, наприклад, молочні продукти. В такому випадку виникає отруєння токсинами, тобто продуктами життєдіяльності збудника, яка може проходити у формі ГКІ.
7. Проте наявність серед госпіталізованих дорослої людини, яка не вживала шкільну їжу і лише контактувала з дитиною, і захворіла з нею одночасно, - ці обставини виключають версію інфікування золотистим стафілококом.
8. Картина, що спостерігається у Хмельницькому, більш характерна для ротавірусної або норовірусної інфекції. Також можливо отруєння токсинами стафілококу з зовнішнього джерела, наприклад, забрудненої питної води, або мікс-інфекція.
9. Починаючи з 2018 року, в Україні замість санітарних книжок влаштували Єдину державну базу даних медичних оглядів певних категорій осіб.
https://moz.gov.ua/article/news/v-ukraini-zapracjuvav-edinij-reestr-medichnih-ogljadiv---edina-derzhavna-baza-danih-medichnih-ogljadiv-pevnih-kategorij-osib-v-sistemi-ohoroni-zdorov%e2%80%99ja
Що вони там збиралися перевіряти - не уявляю.
10. Обов'язок проходження профілактичних оглядів до закінчення карантину скасували ще у квітні минулого року.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/291-2020-%D0%BF/ed20200511#n16
Наразі звільнення від обов'язку проходження профілактичного огляду передбачено підпунктом 4 пункту 24 цього документу:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1236-2020-%D0%BF#Text
11. Читаю сьогодні:
"Щоб у подальшому уникнути подібних спалахів у навчальних закладах та захистити наших дітей від отруєнь, Міністерство охорони здоров’я ініціюватиме проведення вибіркових раптових перевірок для забору біоматеріалу для дослідження на предмет носійства золотистого стафілокока силами спеціалізованих протиепідемічних бригад. Бригади будуть працювати по усій території країни", - написав Ляшко у фейсбуці.
Ще раз нагадаю: МОЗ та підлеглі структури повноважень проведення перевірок не має.
Ще раз нагадаю: золотистий стафілокок - комменсал (вид, що існує поруч) людини. Його здоровими носіями є 25% людей. Досвідчений санітарний лікар за бажання знайде стафілокок в будь-якому приміщенні.
Ще раз нагадаю: свого часу СЕС ліквідували саме тому, що воно начебто "кошмарило бізнес".
НАОСТАНОК
Чому ця ситуація обговорювалася у Президента?Тому що харчування дітей в школах - це фішка, перепрошую, проєкт першої леді держави.
P.S.
Бажаю скорішого одужання дітям, що залишаються у лікарні. Дуже сподіваюся, що вони отримують адекватне лікування.
===
Inna Bereziuk
Комментирую: 1) спасибо долбло...бам, что теперь БЕСПЛАТНО можно будет сделать тесты на носительство хотя бы стафилококка - это очень важно для самих носителей, поскольку они первые - объект стафилококковых инфекций серьезнейшей клиники в первую очередь, Буду даже лично приглашать такие "бригады" к себе регулятельно только с этой рорыстной целью)) Спасибо Президенту, что когда ему снова написали очередную шпаргалку для политической репризы, то он об этом позаботился 2) О стафилококке я написала еще вчера - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3125187691100944&id=100008292306103, 3) также в комментах под Вашим вчерашним постом я постаралась объяснить людям, что стафилококк погибает в продуктах при кипячении или горячем приготовлении ровно через несколько секунд, и для того, чтобы им "отравить" аж 92 ребенка (да еще и плюс маму дома), так нужно сначала хорошо поковыряться в носу, а потом сопливыми руками перелапать 92 порции чего-то, что потом съедят, 4) могу добавить к тому, что Вы тут написали - что даже если вдруг посчитать пункт 3 правдоподобным, то стафилококк (вернее его токсины) будут вызывать молниеносную ПИЩЕВУЮ ТОКСИКОИНФЕКЦИЮ, при которой возбудителя в организме пострадавшего не будет уже через пару часов даже близко, тем более заразить кого-то дальше выглядит клиническим персеверированным бредом, ну разве что пригласить его к угощению рвотными массами, 5) носительство стафилококка среди населения имеет средние значения в разнывх популяциях от 25 до 40%, и можете не сомневаться, что в Украине это точно не 25% 6) стафилококк (свой родной) становится патогенным у человека при любой иммунной провокации и вызывает бактериальные осложнения любых других инфекций, которые легко маскирует, НО В ЭТОМ СЛУЧАЕ У НЕГО СОВЕРШЕННО ДРУГИЕ МЕСТА ПРИЛОЖЕНИЯ - он не любит кишечник в принципе. Шо еще? Спрашивайте. Долбо...власти от МОЗа имени Ляшка до ОП и тем более РНБО уже пишушему нам в перерывах между мечтами о Руси-Украине и латинице еще и "протоколы по биобезопасности" теперь, я иначе как в стиле стеба 95 квартала комментировать уже не могу и не буду. Лучше бы эти люди писали репризы и снимали свои сериалы.
===
Наталія Позднякова
Слів просто немає, наскільки топорно і по-дебільному (вибачте, намагаюся стримуватися) проведено розслідування спалаху скоріш за все ентеровірусної нфекції, яка зарах якраз є сезонною. Подібні спалахи регулярно реєструвалися у дитячих колективах і "розрулювалися" у робочому порядку. Слово "отруєння" нешановним "епідеміологам" можна було б вживати в офіційних висновках у разі знаходження у залишках іжі чи напоїв невластивих для них хімічних речовин або бактеріальних токсинів. Раніше чітко розділяли діагнози "харчове отруєння" та ГКІ. Це були абсолютно різні речі. Щодо "обсеменіння золотистим стафілококом сировини" та іжі, що передбачає гарячу обробку, котру жодний стафілокок не "переживе", то це узагалі на голову не налазить. Ну і окреме дніще -це " ....дослідження на предмет носійства золотистого стафілокока силами спеціалізованих протиепідемічних бригад". Цуко (перепрошую), так можна організувати "летючі протиепідемічні загони" задля забору анальних мазків на мікробний пейзаж з метою виявлення патогенної та умовно-патогенної флори (мало лі шо). До речі, не здивуюся вже у разі, якщо таке впровадять: прецендент був у одному з китайських аеропортів десь рік тому. У прибулих таким чином шукали "носійство" коронавірусу. ......дь (перепрошую чемно).
=====
Ігор Розкладай
Перший і останній пост щодо вакцинації.
Якщо роками зловживати, брати на номерочек, скотськи ставитися до пацієнтів, не нести жодної відповідальності за не той діагноз, особливо, якщо людина, яку б могли врятувати гине через халатне ставлення. Якщо принижувати "мамочка, ви что сєбє думаєте" і т.п., то в один прекрасний момент прилітає обратка у вигляді небажання, недовіри, ну і девіації а ля всесвітній заговор і 5g.
Саме тому в медицині і праві є предмет деонтологія, а у медиків ще ц клятва. Не Гіпократа звісно, але українського лікаря.
Кейс з вакцинацією - це ответка. Наступний кейс буде з правоохоронною системою, коли суд Лінча замінить Печерський суд.
Довіру зруйнувати легко, відновити довіру дуже дуже тяжко. І в рази довше. І це стосується і медицини і влади і бізнесу і людини.
Мені дуже шкода, що моя стрічка зациклилася лише на ідіотах-антивакцинаторах, які вірять в чіпування і подібну херню і ніхто жодного разу не спробував співставити низький рівень вакцинації і довіру до медицини, як сервісу. Що проблема не в аденовірусі, який вам вводять. Проблема в тому, що якщо щось піде не так, ти опинишся face2face з бездушною системою, якій на тебе пофіг. А якщо тобі 60+, то пофіг вдвічи більше. І якщо у тебе немає грошей, то це револьвер з кулею. Повезе - не повезе. Тільки навіть в правоохоронній системі можна оскаржити, хоч і довго. Оскаржити смерть не вдалось нікому.
P.s. є прекрасні лікарі і судді. І у мене в друзях є такі і я дуже ним тішуся, але могили на кладовищі не дають забути біль, і цей біль від безстлля і безкараності.
P.P.S. пост не так про заразу, як про довіру. Тому плііз, давайте не вдаватися в подробиці конкретної болячки.
Dixi

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3201047.html.
Tags: dibrov_s.livejournal.com, беспредел, дебіли, здоров'я, медицина, щеплення
Subscribe

 • Borys Babin · Збройна расова дискримінація

  Восени 2021 року в Міжнародному Суді ООН в Гаазі бурхливо розвиваються процеси, пов’язані із взаємними міждержавними позовами Вірменії та…

 • А що там Трухін?

  (Записки пасквілянта) А що там Трухін? Все чудово Фірма Спорт інвест Систем отримала дозвіл на проєктування 30-поверхової висотки у Західному…

 • Алі Татар-заде · недостаючий пазлік

  Тільки що 60-річний іменинник, російський рок-співак Бутусов в етері "Познера" розказав, що починав він комсоргом свого інституту. І побував саме…

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments