Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Посли G7 активно займаються реформуванням нашої Вищої ради правосуддя

Ihor Lutsenko
Посли G7 активно займаються реформуванням нашої Вищої ради правосуддя.
Мені дуже б хотілося, щоб посольске теля з'їло нашого вовка, але песимізм, друзі мої, переповнює моє серце. Бо я ще коли вчився у молодості, то нам казали, що:
1. Бюрократи не можуть бути джерелом реформ чи подібних змін. У них бракує мотивації - а у посольських бюрократів ще й інші завдання. Перш за все вони мають працювати на збільшення впливу своїх країн (свого бізнесу та спецслужб).
2. Посли - фахівці у міжнародних відносинах, а судова система - надзвичайно теонка наука. Наскільки я бачу, посольства не залучають тих, хто реально знається на українській судовій системі.
3. Науковці та експерти давно дійшли висновку, що закордонна допомога в таких чутливих ситуаціях рідко буває успішною. Нобелевський лауреат Ангус Дітон пише, що нерідко така "допомога" не вирішує проблеми, а, навпаки, посилює, увічнює їх. Значний приплив іноземної допомоги (як у нас) призводить до того, що політика всередині країни змінюється на гірше, слабшають інститути, необхідні для забезпечення довгострокового зростання.
А чи можуть в принципі багаті країни допомогти бідним, чи знають вони, як це робити? Дитон відповідав: «Ні. Ми часто настільки погано розуміємо, що потрібно їм, чого вони хочуть, як влаштовано їхнє суспільство, що наші незграбні спроби допомогти їм на тих умовах, які ми вважаємо правильними, приносять більше шкоди, ніж користі».
***
Створювати незалежний суд необхідно, але це мусять робити мотивовані українці, залучаючи найкращий світовий досвід.
Для судової системи немає необхідності у великих фінансових ресурсах - тут треба воля, розум та совість. Саме на самостійному продукуванні таких феноменів слід зосередитися українцям, будь-який аутсорс тут не спрацює.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3202199.html.
Tags: европа, зеленский, конспирология, порошенко, україна
Subscribe

 • Не того пугали... или очередная многоходовочка "в пустоту"...

  Костянтин Машовець Пресс-секретарь бункерного обнулёныша... опять заблажил за некие "красные линии"... "...Пресс-секретарь Владимира Путина Дмитрий…

 • Інтрига починалась дуже пафосно

  Naspravdi.Today Інтрига починалась дуже пафосно: 8 жовтня 2021 року генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення про чергову…

 • Різне з фб 2021.10.17

  Станислав Асеев Стислі, але новини щодо "Ізоляції" (інформація десь двомісячної давнини): нікого з колишньої адміністрації воєнних злочинців там не…

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments