Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

чим голосніший мурал, тим більше я проти нього. І навпаки

Ihor Lutsenko
Спеціально перечекав хвилю навколо Лероса, і нарешті скажу.
Я не схвалюю те, що з Києвом зробив Лерос. Він каже, що 40 штук муралів вжарив по Києву.
СОРОК, курва!
1. Мурал – це вбивство тривимірного простору двовимірністю. Якою б не була двовимірна картина (а вона, як правило – див. наступний пункт), вона в безкінечне число разів менше тривимірного обє’кту. Підмінювати той жанр, котрий мав би бути природнім чином (архітектура), на інший (образотворче мистецтво) – це, як на мене, відгонить інцестом.
2. Якість більшості муралів нижче стандартів столиці.
3. Мурали – річ, що дуже швидко старіє.
4. Я так розумію, що ще й гроші на цьому заробляли.
Я не проти муралів взагалі усіх. Але чим голосніший мурал, тим більше я проти нього. І навпаки, чим більш камерна, дворова атмосфера навколо муралу – тим більше ймовірність, що це ок.
***
Я більше скажу. Гео Лерос – це новий тип вандала, проти котрого я, наприклад, безсилий. Бо він заходить з боку мистецтва, творчості, прикрашання міста.
Я звик протистояти тупим здобувачам грошових знаків, бульдозерам. А це – модний варвар з фарбою, щойно з берлінського літака.
Але результат той же: що одні і другі вандали хазяйнують у моєму місті, визначають, як це місто буде виглядати. Їм несуть гроші і голоси кияни.
Як завжди.
***
Якщо кого цікавить моє ставлення до Лероса як політика, то воно аналогічне, як і до його муралів.
Нині часи випадкові і поверхневі.
«В какой-то момент мне стало мало одежды — в плане развития этого было недостаточно. Я купил камеру и начал снимать. Поехал учиться в Berlin Film Academy. В Лос-Анджелесе снимал фильм про human trafficking. После этого меня пригласили в Киев снять документальный фильм про реформы в полиции. И так как я уже возвращался в Украину, точнее сомневался — вернуться или нет, — я подумал, что нужно что-то сделать монументальное. И запустил этот проект.»-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3209197.html.
Tags: київ, подонки
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments