Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Сто двадцять днів «Торнадо»

Записки пасквілянта
Верховний Суд оприлюднив постанову від 10 вересня 2021 року в справі №756/16332/15-к, якою залишений без змін вирок стосовно колишніх міліціонерів патрульної роти «Торнадо», що уславились звірствами в Луганській області й були засуджені за незаконне позбавлення волі людини, вимагання, катування, доведення до самогубства, самовільне присвоєння владних повноважень.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/99556690

Рота патрульної служби «Торнадо» Головного управління МВС України в Луганській області була створена наказом міністра внутрішніх справ Авакова від 22 грудня 2014 року №1384. Кістяк роти — 47 осіб — складали службовці колишньої роти патрульної служби «Шахтарськ» ГУ МВС України в Дніпропетровській області, ліквідованої у вересні 2014 року після того, як на нараді в президента України були озвучені кричущі факти участі цієї роти в розбійних нападах і мародерстві. Ба більш того, 32 «правоохоронці» з числа міліціонерів «Торнадо» раніше були засуджені за скоєння злочинів.

Фактичним лідером «Торнадо» став такий собі Дякон на прізвисько «Товстий», який раніше п’ять разів був засуджений за скоєння тяжких і особливо тяжких злочинів (Дякон загинув 7 жовтня 2015 року, вчинивши збройний напад на міліціонерів при спробі його затримати). Очолив роту тричі судимий Руслан Абальмаз, який взяв прізвище своєї дружини Оніщенко, — кримінальний авторитет з Тореза, що входив до угруповання «Футболіста» (одного з лідерів злочинного світу Луганщини Володимира Полубатка, банди якого зараз влились у «Луганську народну республіку»).

Заступником командира роти став Микола Цукур – також близький до угруповання Полубатка активіст «Луганської народної республіки», який на чолі загону російських бойовиків брав участь у штурмі приміщення Служби безпеки України в м.Луганськ 6 квітня 2014 року.

Ініціатором створення патрульної роти з числа кримінальників став Віталій Кропачов – тодішній радник з питань безпеки та транспорту віце-прем’єр-міністра України в другому уряді Яценюка. Віталій Валерійович Кропачов – депутат Донецької обласної ради від Партії Регіонів, голова Торезької міської організації Партії Регіонів, довірена особа Добкіна на президентських виборах у травні 2014 року. Разом з бандою Оніщенка Кропачов давно займався вугільним бізнесом у Торезі, а після окупації Донбасу став налагоджувати канали поставки вугілля з окупованих територій.

Для охорони залізничних вагонів та охорони переговорників, які їздили з Києва в Луганськ, за домовленістю між Кропачовим, Аваковим і начальником ГУ МВС України в Луганській області Анатолієм Науменком була створена рота з бандитів, яких Кропачов добре знав особисто. Втім, вже в лютому 2015 року народний депутат України Антон Геращенко познайомив Кропачова з народним депутатом Ігорем Кононенком і з тих пір Кропачов очолює енергетичні проекти Петра Порошенка.

Докладніше про те, чим під орудою Кропачова займався керівник роти «Торнадо» лейтенант Оніщенко (Абальмаз) можна прочитати на моєму блозі з романтичною назвою «Хроніки Українських Йолопів».

https://volodymyrboyko.com/2016/08/25/sto-dvadtsat-dniv-tornado/

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3210034.html.
Tags: аваков, ато, беспредел, бойко, донбасс, история, луг%андония, менты, порошенко, титушкки, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments