Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

ПАРАЗИТУВАННЯ Й НЕКОМПЕТЕНТНІСТЬ Частина перша. Паразитування

Diana Makarova
Ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа...
"Тeрмiнoв0! Хто Чим Може, Навіть + Чи Рeпоcт! Ледь Живих До Київського Шпиталю Доставили 11 Військових, З Них П’ятеро – У Важкому Стані" - читаю в ЗМІ.
https://ukraine21.site/news/3880/...
пішли репости.
О, Боже. Реально ледь живих?
Вчитаємось?
"з них п'ятеро у важкому стані"
Так п'ятеро важких чи одинадцять ледь живих? Та й п'ятеро важких стабілізовані, повідомляє те ж видання, в тому ж опусі. Та й не будуть поранених ледь живими транспортувати з Харкова до Києва. Так, саме з Харкова. Бо шлях пораненого з місця поранення - він не одразу літаком до Києва. Він до стаб пункту. Потім до прифронтових госпіталів. Звідти, вже стабілізованих, до Харкова чи Дніпра. Там надається лікування. І вже тоді, літаком, поранених транспортують до Києва, Львова чи Одеси. Перевозять поранених вже в такому стані, коли дорога їм не зашкодить фатально.
То про що ця заміточка?
ААААААААААААААААААА, ТЕРМІНОВО, ПОСТАВТЕ ПЛЮСИК, В НАС ЛЕДЬ ЖИВІ ПОРАНЕНІ!!!!!
Можливо, про літак, який летів собі до Києва, попав у зону турбулентності, поранені постраждали найпершими, аааааааааа.......
Та ні. Ця заміточка про плюсики. Ті самі плюсики, які ви мусите поставити. Тут йде упор саме на "ледь живих". Так жалостивіше. Так новину будуть більше читати. Так підвищаться рейтинги.
І кого ото насправді цікавить шлях пораненого, я вас прошу...
А от ще одна історія.
Волонтери - вони, знаєте, одразу на початку війни, розподілили свою сферу охоплення. Один фонд почав закуповувати тепловізори, прилади нічного бачення, інший фонд почав працювати виключно в госпіталях, третій взявся за забезпечення фронта медициною, а хтось працював над спорядженням танків. Хтось почав працювати над реабілітацією ветеранства. Та й таке - напрямків не злічити.
Це не означає, що фонди зайняті ВИКЛЮЧНО однією справою, о, ні. Планшетні волонтери при потребі куплять тепловізор, госпітальні допоможуть з реабілітацією, а суто фронтові поринуть у госпітальні питання, якщо ті стануть перед волонтерськими допитливими носами.
Але існує певна етика.
Її ніхто не проговорював, вона не витесана на скрижалях таємного знання Святого Волонтерського Євангелія, її постійно порушують - але вона існує, можете бути певними.
І перший пункт цієї етики такий - ти можеш залізати в чужу сферу, лише коли хочеш в ній допомогти. Якщо ти залізаєш в чужу сферу заради піару - ганьба тобі, волонтере.
Як це може виглядати?
Ну, наприклад, їде наш фронтовий екіпаж рейсом по фронту, від бригади до бригади, від позицій до позицій, і раптом ми зупиняємось в якомусь прифронтовому селі, машину оточують дітлахи. Їм цікаво роздивитись малюнок на борту машини.
Ми б могли сфотографувати ці славні мордочки, дати просто серію портретів, і написати:
"Ми працюємо на фронті заради майбутнього оцих дітей. Рахунки такі-то, скидайте нам допомогу для фронта"
Могли б. Але ми так не зробимо.
З різних етичних причин (фото дітей без дозволу батьків не можна виставляти в інтернеті), але ще й тому, що діти фронта - не наша сфера. Є волонтери, які працюють з цими дітьми, знають їх на імена й прізвища, привозять їм одяг, подарунки. Це. Сфера. Інших. Волонтерів.
Ми не знаємо цих дітей, ми не зробили нічого для них. Тому паратизувати на піарі через подібну дитячу, а отже, жалостиву, тобто, вкрай безпрограшну, фотосесію - ганьба тобі, волонтере.
Приклад ще один.
Ми бачимо, як мечуться країною волонтери, які обрали своєю сферою допомогу в боротьбі з ковідом. Ми бачимо штабеля кисневих концентраторів, які закуповують ці волонтери. Ми можемо сфотографувати хоча б один такий концентратор, виставити в інтернет і написати:
"Ми працюємо на фронті, щоб ви в тилу могли дихати киснем, рахунки такі-то..." - і це буде теж безпрограшно, бо ми ж бо давно знаємо, що люди загалом реагують на картинку, в тексти люди не надто вчитуються. А цією картинкою ми могли б відтягнути на себе якусь кількість донаторів.
Ми так не зробимо, бо це ганьба. Бо це паразитування на чужій сфері роботи.
Ідею вловили, так?
І ось я бачу пост відомих фронтових волонтерів. Фронтових - повторюю. Тобто, ці волонтери працюють лише з фронтом. Лише серйозні заявки, лише убойної сили допомога. Тут - убойність, спрямована на ворога, і це чудово, і це правильно.
Аж раптово ці ФРОНТОВІ волонтери дають пост, де фото вервечок санітарних машин. Поранених привезли до Києва і транспортували з аеродрому до госпіталя. Такі фото зазвичай є прерогативою госпітальних волонтерів. З виряченими очима кидаюсь читати пост. Чи не перейшов відомий фонд на працю з госпіталями (а як же фронт???)
"До госпіталя Києва привезли нову партію поранених. А ми працюємо з фронтом. Ми намагаємось зробити так, щоб цих поранених було якомога менше" - пише відомий фонд. І приписує свої реквізити.
Тобто, що відбулось?
А це відомий фронтовий фонд вирішив попаратизувати на чужій сфері. Адже фото санітарних машин і нош з пораненими - це жалостивіше, аніж звичайні фронтові фото. Тоді чому б не зробити фотосесію в госпіталю і не попіаритись би на поранених?
Що спільного у цих історіях?
Що однакового у волонтерах, які залізли в чужу сферу, не заради допомоги, а просто заради піару - і в отому гучному заголовку про ледь живих одинадцятьох поранених, яких привезли бортом до Києва?
ПАРАЗИТУВАННЯ
Паразитування на поранених.
Паразитування на темі.
Паразитування на людській жалості.
Незлочинно. Хоч убий, нічого геть злочинного. Але некрасиво, аж за край. Виглядає як "а вот если б у риб билі блохі..."
А паразитування взагалі виглядає гидко. Якою святою справою ти б не рулив.
Авжеж?

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3222855.html.
Tags: ато, война, дебіли, донбасс, история, леді діана, піар, україна
Subscribe

Recent Posts from This Journal

promo don_katalan Грудень 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment