Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Тож для ДБС краще продати цю справу Порошенку й перебратись на посаду міністра юстиції

Записки пасквілянта
З цікавістю спостерігаю за намаганнями ДБС продати Олександру Грановському чергову «справу Порошенка» – про закупівлю вугілля на непідконтрольних територіях Донбасу в 2014-2015 роках.

За дорученням Петра Олексійовича з російськими бойовиками, що окупували частину Донецької і Луганської областей, домовлявся Віктор Медведчук. Запис розмов Медведчука СБУшники недавно злили через своїх домашніх журналістів. Але висунути Медведчуку якісь претензії на підставі цих розмов проблематично. І не лише через те, що ці записи були зроблені та оприлюднені з кричущим порушенням законності. Головне – Медведчук на той час не був представником влади й лише виконував прохання Сивочолого Гетьмана та керівника оперативного штабу АТО Василя Грицака. Тому спочатку треба брати за філейні місця Петра Олексійовича та його доблесного Васю-їбанька.

Щоби добратись до Порошенка, а через нього – і до Медведчука, ДБР та СБУ стали розслідувати кримінальне провадження, зареєстроване за фактом поставки в 2014-2015 роках вугілля з окупованої території. На переконливе прохання української сторони поліція Туреччини 19 вересня 2021 року доставила до Києва Сергія Кузяру, який за часи Януковича був «смотрящім» за вугільною галуззю від Саші-Стоматолога, а за часи Порошенка обслуговував вугільні схеми Петра Олексійовича, точніше – обслуговував енергохолдинґ, створений Ігорем Кононенком і Віталієм Кропачовим. Невдовзі Кузяра був арештований Печерським судом з альтернативною заставою в 500 млн. грн. (це, здається, рекорд прокурорсько-суддівського безумства).

Напевно, Кузяра може багато чого розповісти – про те, як Кропачов створював патрульну роту міліції «Торнадо» для охорони нелегальних поставок вугілля з окупованої території, набравши туди раніше засуджених осіб. Про те, як він познайомився з Кононенком і став організовувати холдинг з метою віджати шахти та збагачувальні фабрики в Ахметова. Як на гроші Кононенка (себто, Порошенка) найняв найвідомішого українського шахрая Костю Грішіна (він же ж Грішин, він же ж Гришин, він же ж Семен Семенченко), щоби той разом з Парасюком і єгоркою соболєвим влаштував «блокаду Донбасу». Сенс «блокади» полягав у тому, щоби перекрити Ахметову можливість завозити вугілля з належних йому шахт на окупованій території, натомість передати ці шахти Курченку з наступним завезенням в Україну через територію Росії.

Але є три суттєвих нюанси. По-перше, Кузяра перебуває в чудових комерційних відносинах з недостріленим першим помічником президента Сергієм Шефіром. По-друге, Грановський не для того придбавав для Романа Говди посаду першого заступника генерального прокурора, щоби тепер Говда робив капості Петру Олексійовичу. По-третє, якщо Кузяра почне говорити, то зразу ж спливуть прізвища екс-глави Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна, колишнього керівника «Укрексімбанку» Олександра Гриценка й бой-френда Говди Євгенія Бамбізова. А Бамбізов – це святе.

Тож для ДБС краще продати цю справу Порошенку й з повними кишенями перебратись на посаду міністра юстиції. Втім, подивимось, як на її витівки відреагує глава держави Андрій Єрмак.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3223095.html.
Tags: ахметов, бойко, история, луг%андония, медведчук, порошенко, сбу, янукович
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment