Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Кібертонія

Ihor Lutsenko
В 60-ті роки саме Київ був на вістрі комп’ютерного прогресу в СРСР. Більше того, тоді субкультура айтішників була навіть сильніше, ніж зараз. Молоді вчені з Інституту кібернетики АН УРСР навіть створили свою віртуальну країну - Кібертонію.
Це було щось близьке по духу до КВК. У той час середній вік співробітників Інституту кібернетики становив приблизно 25 років.
Перше засідання-презентація країни Кібертонії відбулося в приміщенні київського Театру юного глядача в грудні 1962 року. Веселощі починалося вже перед порогом: щоб потрапити в Кібертонію, потрібно пройти через лаз в дерев'яному паркані.
Людина потрапляла в унікальний світ, де була навіть своя валюта «кібертіна» з «Кібербанка». Кібертінамі гості оплачували різноманітні атракціони: «Кіберзагс», «Кібермаг», «Кібермахерская», «Кіберробот», «Бар Ріо», «Провісник долі - Зодіак-13».
Слава про Кібертонії поширилася по всьому Києву, молодь якого грала в КВК. Тусовка кібертонців приваблювала елітарністю і близькістю до технологій майбутнього - роботів, штучного інтелекту.
Новорічні вечори та інші свята проводилися на високому рівні. У грудні 1963 року кібертонці вже виступали в Жовтневому палаці.
Віртуальна країна мала вільну атмосферу спілкування, і в неї потрапляли свіжі результати розробок. Проводилися серйозні молодіжні конференції та семінари про ІТ.
Так культурний вечір одного наукового інституту, де працював Глушков (тоді йому було в районі 40 років) став найвідомішою подією мільйонного міста.
Глушков, до речі, розробив принципи роботи Інтернету задовго до США, передбачив появу смартфонів, програмованої побутової техніки, електронного документообігу, комп'ютерних ігр, і електронних грошей, проект котрих він запропонував радянському уряду.
Бюрократам КПРС, звісно, ця субкультура не подобалася. Прожила вона 10 років, і потім лавочку Глушкова прикрили.
Порахували, що нібито вигідніше красти і копіювати західні зразки, аніж розвивати свої доробки. СРСР отримав легкі нафтові гроші, вступив в епоху застою і через 15 років сконав.
-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3232999.html.
Tags: история, київ
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments