Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Панама проти Пандори (цитата з закритого чату екс-депутатів)

Ihor Lutsenko
«Є два аспекти порівняння. Перший – моральний, який усіх так обурив. The Guardian тоді писала – мовляв, дивує той факт, що президент охопленої війною країни в цей же час займався особистими фінансовими справами, а саме - у наступний день після оточення військ під Іловайськом. А зараз же з’явилася інфа, що Зеленський мав колись офшори, до президентства. Навряд чи це викличе таку ж бурхливу реакцію.
Другий – це порушення закону. Я писав н 16-му, що президент як публічна особа, не виконав вимоги закону про запобігання і протидію корупції. Я це повторювати не буду, бо це і зараз мало кого зацікавить.
Так от, навіть якщо зараз Зеленський скоїть аналогічне правопорушення – думаю, суспільство йому пробачить, як пробачило Порошенку його порушення антикорупційного законодавства. Але в нинішніх публікаціях такої інфи про порушення закону немає.
Є і третій аспект, котрий обидвох президентів буде об’єднувати – мовляв, аморально взагалі користуватися офшорами, оскільки це традиційно інструмент уникнення оподаткування і приховування активів. Ну, тут зараз я не назву факти, щоб Порошенко чи Зе безпосередньо цим займалися (хоча можна Порошенкузакидати угоду з Ложкіним про продаж активів холдингу з журналом Корреспондент, а Зеленському – перерахування Коломойським коштів на його офшори) , але підозрювати їх у цьому будуть пожиттєво.»
***
По-справжньому іншою країною ми будемо тоді, коли будь-якого чинного президента можна буде притягнути до відповідальності – кримінальної і адміністративної. Цим ми відрізняємося від західних країн, де правителі, все ж, попри свої посади, побоюються.
У нас же є лише два інструменти обмеження свавілля влади – ЗМІ (а тут домінують гроші), і Майдан (це винятковий захід і може коштувати життя його учасникам). Добре, що це все ще є, бо у більшості країн світу немає і цього, тому нам пощастило і ми належимо до так званої європейської аномалії. Але цього недостатньо, щоб подолати системну безкарність наших лідерів.
***
Характерно, що от уже другий сильний офшорний скандал, і в ньому не фігурує прізвище Тимошенко)
=====
Igor Baryshev · Офшоры, налоги.
Стоит помнить две глобально справедливые истины:
1. Никто и нигде особо не хочет платить налоги.
2. Офшорами пользуются все, кто могут себе позволить пользоваться офшорами, вне зависимости от гражданства и страны проживания.
Исключения из этих двух истин, безусловно, существуют. Но это всего лишь исключения. И да, второе - прямое следствие первого, поэтому если второе это проблема, то ключ к её решению - в первом. Иначе говоря, в мотивации к тому, чтобы расстаться со своими кровными, заработанными трудами праведными и не слишком, чтобы сказать "я налоги заплатил, что вам ещё от меня надо?"
А с мотивацией всё сложнее. И тут тоже две истины:
1. Чем больше заставляют платить, тем меньше желание платить, и
2. Чем больше из собранных налогов разворовывается и разбазаривается, тем меньше желание платить.
Ну, и последнее: если у нормальных и законопослушных граждан, включая, конечно же, и состоятельных, есть желание платить налоги, то нафига им те офшоры?
Пожалуй, на этом и закончу, про чынну податкову сыстему и николая яновича гетьманцева в качестве вишенки на тортике - не хочу, нет настроения)

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3236332.html.
Tags: зеленский, левые, порошенко, свобода змі, тимошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment