Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

ця давно відбута історія наче списана з сучасної кримської

Алі Татар-заде
після Аншлюсу Австрії, коли у спражніх та подальших інтенціях гітлерівського режиму не залишалося жодного сумніву, великий Імре Кальман прийшов попрощатися до свого друга, одруженого на єврейці Ференца Легара. "Поїхали зі мною, друже! Хіба ти не бачиш, куди все йде?".
- Ні, - відповів Легар, - мої опери любить особисто гітлер, а гебельс з герінгом гарантували мені що мою Софочку ніхто пальцем не торкне.
Справді, його дружину, яку він дуже кохав, возвели в "почесні арійки". Однак рано чи пізно її мали відправити туди ж, як і всіх єврейок, тільки поволі. Спочатку її майно описали як неарійське, потім звеліли щотижня реєструватися (як тепер роблять зі злочинцями, відпущеними по "удо"). Софі прожила вісім років з пузирком отрути, без якого не виходила з дому навіть за хлібом.
Все це підкосило сили подружжя, і се при тому що вони ще легко відділались.
Бо всіх їхніх друзів, хто не втік, як Кальман і Таубер, одного за одним уводили і "відправляли в Мадагаскар", і всі чудово розуміли що це ніякий не Мадагаскар.
Циган і євреїв вбито, їхні імена вимарано з авторських титрів, але їхню музику, вірші, сценарії продовжували нахабно користувати. "На користь Рейху ж".
Втім, чи був Легар над схваткою, як намагався?
Він сказав тому ж Кальману:
-- Але погодься Еммерих, що євреї справді це заслужили! От мені вони зіпсували кар'єру.
Кальман здивувався, а той продовжив. Він називав імена одне за одним:
-- Пам'ятаєш, як такий-то критик зрівняв мою оперу з землею? А як дирижер такий-то відмовився від моєї аранжировки. А як співачка такая-то примусила мене переписувати всю її партію! а інша - навіть сама змінила всі репліки, вийшов інший характер.
-- Ти дурний, Франце. Вони не псували тобі кар'єру, вони робили її тобі. Ліпили з тебе того, ким ти став.
Імре Кальман жив в еміграції, вже й після падіння нац-соціалізму не сував носа до Європи: дуже в ній розчарувався. Проте одного разу зробив виключення - приїхав покласти троянду на свіжу могилу Легара.
Легар помер невдовзі після того, як втратив свою Софію. Вони пережили гітлера на якісь три-чотири роки.
Я думаю, що ця давно відбута історія наче списана з сучасної кримської. В нас свій аншлюс, свої "над схваткой", свої емігранти і залишенці, своє гестапо і свої "почесні арійці".

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3239781.html.
Tags: германия, история, крим, музыка, подонки, рассея, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments