Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Коротше, що би в той момент не робив Саакашвілі, він вже програв

Алі Татар-заде
10 років тому в Грузії оголосив про свої амбіції "імеретинський затворник" на ім'я Бідзіна Іванішвілі. Московський бізнесмен, що повернувся у рідне село з багатством завбільшки за бюджет Грузії, написав відкритого листа з критикою діючого президента Саакашвілі і оголосив про створення власної політичної партії (невдовзі з'явилась назва - "Мечьта"). Журналісти спантеличено розводили руками: "Ти коли небудь бачив живого Іванішвілі? Я ні. А ти? я теж ніколи".
Саакашвілі негайно скерував прокуратуру, щоби та позбавила конкурента Грузинського громадянства. Тепер той не міг би балотуватися ні в президенти, ні в депутати. (тепер ця сама стаття обернена проти самого Саакашвілі, при чому з боку Іванішвілі).
Але було вже пізно.
Журналісти поїхали до Чорвіла - рідне село Іванішвілі.
Те що відкрилося їхнім очам (а також їхніим читачам, глядачам і підписникам) все більш нагадувало казку про Маркіза Карабаса, чим ближче вони наближалися до резіденції таємничого Бідзіни.
Спочатку - щасливі обличчя (де ви працюєте? - в маркіза Бідзіни! - чий це колгосп? - маркіза Бідзіни! - чиї це дома культури, школи, дискотеки? - маркіза, маркіза, маркіза Іванішвілі!).
Посеред пустоши нізвідки почалась європейська дорога. Вона вела в рідне село, і всі будинки в тому селі були пофарбовані в однакову, приємну і чисту білу фарбу.
Кожна родина в селі отримувала від Бідзіни 200 ларі щомісяця "просто так", а ще більше по факту, тому що всі працюють у фірмах Бідзіни, школи фінансуються Бідзіною, заклади культури, патрулювання, освітлення і невиданий в сусідів газопровід - теж Бідзіни.
Грузини побачили це по телевізору і сказали собі:
-- От би нам усім так теж!
А мешканці Чорвіли їх надихали:
-- Да, да, і у вас так буде!
-- Наш Бідзіна больший друг путіна, так що в нас нема війни і біди!
-- Ех, шкода вам таке золото віддавати. Ви ж подумаєте тепер, що він це не від души, а щоби вам сподобатись. Але нам він потрібен, а ви собі як знаєте.
-- Він такий багатий, такий заботливий і справедливий.
-- Він ніколи не ходить в гості, ми знаємо що він існує, тому що весь час літає його гвинтокрил, а також тому що нашим дітям в школах дають пайок зі смаколиками від його імені.
Далі розповідати, нє?
Коротше, що би в той момент не робив Саакашвілі, він вже програв.
Народу захотілося халяви і "шоби було як у Чорвіла".
Політики і журналісти один за одним, навипередки, повлюблялися в Іванішвілі, і завжди його любили.
В кулуарах деякі з них говорили, що людина з такими амбіціями, яка спілкується з подданними лише відкритими листами, становитеме загрозу для демократії "не меншу ніж сам Саакашвілі".
Втім, вголос ніхто так не казав.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3253830.html.
Tags: грузія, история, коллективное х%№ло, піар, рассея, саакашвили
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 116
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment