Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Це - банальна економія часу, якого у нас і так дуже і дуже мало

Петро Олещук
Зараз, звісно, буде багато неймовірної іронії та "смішних жартів" щодо сьогоднішнього відкриття Зеленським у ЦНАПу у Шульгинській територіальній громаді, що на Луганщині. Звісно, на тему відкриття чогось у селі і т.д. Хоча, як показує практика, лише після появи на подібних заходах перших осіб екзальтована публіка, власне, щось подібне і помічає.
Хоча, як на мене, питання дуже серйозне і важливе. Важливе, у першу чергу, з точки зору розбудови нашої політики щодо ОРДЛО.
Зараз зрозуміло, що швидко ситуація не зміниться і не вирішиться. Це розуміють усі. У тому числі і самі росіяни, которі, з одного боку, продовжують свої ритуальні розповіді про "необхідність виконання Мніських домовленостей", а самі уже відкрито проводять російські вибори у ОПДЛО, та організують окуповані території, очевидно, стратегічно плануючи там власну присутність. Як там Медвєдєв у останній публікації написав? Будуть чекати? Значить, доведеться чекати і нам. Не зрозуміло чого і не зрозуміло скільки.
Але життя не може зупинитися за вказівкою. Воно буде тривати і далі. В ОРДЛО будуть народжуватися і полишати цей світ. Так само як і в оснонвій частині України. І ми будемо виходити весь цей час з того, що одного дня усі конституційні території України будуть знову під українською юрисдикцією.
А цей час, який між двома історичними точками (початок і кінець окупації), Україна має провести з користю. І мова не лише про військове стримування окупантів, мова і про те, що має у майбутньому полегшити відновлення української юрисдикції у майбутньому.
Зрозуміло, що люди звідти будуть їздити на територію "Великої України", у першу чергу - вирішуючи питання адміністративного характеру. І ми, очевидно, повинні розбудувати там мережу ЦНАПів. Хоча, звісно, не лише там, а по всій Україні, але там - у першу чергу.
Я далекий від концепції, що ми будемо успішно розвиватися, будемо показувати ОРДЛО, які ми успішні, і вони самі "повернуться". Не може повернутися те, що було кимось взяте, саме. Бо цей "хтось" нікуди не подівся і нічого віддавати прямо зараз не збирається. Але є суттєва відмінність - заходити на територію ОРДЛО після виходу звідти росіян як в абсолютно вороже середовище, чи у середовище, яке, у загальній масі, усе прекрасно розуміє, і розуміє, що Українська держава, за усіх своїх недоліків, це все ж щось набагато краще, аніж незрозумілі територіальні утворення. Це - банальна економія часу, якого у нас і так дуже і дуже мало.
Значить, треба зараз думати реконструкцію прилеглих до окупантів регіонів, аби: 1) закріпитися там; 2) розбудувати передовий "бастіон" та одночасно - "пропагандистський пункт". І сьогоднішня подія - це невеличкий крок у цьому напрямку, який, звісно, має набути подальшого розвитку та наповнення, бо разовими діями ми нічого не доб'ємося, а лише системною роботою.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3259611.html.
Tags: луг%андония, рассея, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments