Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Це відповідь України і на газову кризу в Європі, і на заяву Путіна

Владимир Фесенко
Одне з важливих рішень вчорашнього засідання РНБО – пропозиція щодо додаткового транзиту російського газу в ЄС через українську газотранспортну систему (ГТС). Це відповідь України і на газову кризу в Європі, і на заяву Путіна про готовність почати поставки газу по "Північному потоку-2" наступного дня після отримання дозволу від німецького регулятора. Заява Путіна - це відвертий шантаж Європи для того щоб примусити до скорішої сертифікації «Північного потоку-2» всупереч європейським правилам.
Але є і інший канал додаткового постачання газу в Європу – це українська газотранспортна система. І Україна вчора про це нагадала.
Путін намагається переконати європейців, що, мовляв, українська труба не здатна транзитувати додаткові обсяги газу, що вона «лусне», а також, що для Газпрому ніби дуже дорого качати додатковий газ через Україну.
Щоб вибити цей аргумент Путіна Україна пропонує спеціальну знижку для транзиту газу в Європу. Що ж до заяв про нездатність української ГТС до транзиту додаткових обсягів газу, то Президент Зеленський нагадав, що "Газпром" в цей час поставляє по українській трубі 85 млн кубометрів газу на добу, тоді як два роки тому - 300 млн кубометрів. Тому не має жодних технологічних проблем для транзиту більших обсягів газу в Євросоюз.
Треба розуміти, що це пропозиція не стільки Росії, скільки Євросоюзу. Це і демонстрація партнерської солідарності нашим європейським друзям, і нагадування, що є і інші шляхи розв’язання газової кризи в Європі. Врешті решт європейцям варто згадати і про свій власний принцип диверсифікації джерел і шляхів енергопостачання.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3275094.html.
Tags: европа, провокація, піар, рассея, україна, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan декабрь 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments