Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Кав’ярня для агресора

Наразі спостерігаю певну активність української влади з питання нового амплуа пані Поклонської яку надіслане «послом Росії» на о̶с̶т̶р̶і̶в̶ ̶С̶в̶я̶т̶о̶ї̶ ̶Є̶л̶е̶н̶и̶ до Кабо-Верде. Я вже писав про перспективи цього «призначення» та вказував на парадокс, коли певна невелика за населенням, економікою та потенціалом держава, цілком залежна від цивілізованих націй світу, робить реверанси тоталітарним та авторитарним режимам, з якими об’єктивно не має ані спільної економіки, ані спільної політики чи безпекових питань. Відповідь завжди проста й однозначна – це банальний кеш для політиків.
Це питання зацікавило мене після аналізу експертами «АРК» взаємозв’язків Росії та Нікарагуа щодо окупованого Криму. Ми вже писали що напівфейковий посол Нікарагуа у Москві, що постійно, «відбуваючи номер», катається на півострів власне й до влади Манагуа не має реального відношення. Бо це російській підданий що діє у «посольстві» яке фінансово та організаційно забезпечується власне РФ. Також надавалася оцінка феєричним спробам завантажити кримські порти нікарагуанськими товарами через «угоду про торгово-економічне співробітництво», яку 2 липня цього року підписали в Манагуа Міністерство виробництва і торгівлі Республіки Нікарагуа і «Рада міністрів Республіки Крим». Адже у реальному житті ніякого значення Росія у економіці Нікарагуа не грає і не буде грати узагалі.
Прикладом основним торговельним партнером режиму Манагуа є …США, з якими наявна угода про зону вільної торгівлі. Більше 60 % експорту Нікарагуа надходить саме до Сполучених Штатів. Серед імпортерів до цієї країни США також на першому місці, а решту позицій займають комуністичний Китай та сусідні країни, РФ не може запропонувати до Манагуа абсолютно нічого. Примітна й структура нікарагуанського експорту, це насамперед продукція «вільних економічних зон» з дешевою робочою силою, а саме дротові агрегати для машинобудування та текстиль, насамперед одяг. Основними інвесторами у сфері автопрому є американський «Stainless Ride», німецька «Dräxlmaier Group» та японська «Yazaki», вони є посередниками між нікарагуанськими виробниками та гігантами світового автопрому.
Крім дротів та сорочок Нікарагуа експортує золото, каву та м’ясо, але тамтешню телятину з Карибського регіону не вивозять, а золото дуже важко відслідковувати. Залишається саме кава, десь на 500 мільйонів доларів експорту на рік, більше 50% якої надходить, як ви вже здогадалися, до США та ще до 30% – до країн Європейського Союзу. Росія закупає цілий один відсоток від річного експорту тамтешніх сортів, більше її специфічний ринок напоїв очевидно не потребує. І тепер починається найцікавіше, бо маємо пригоди цієї кави на материковій Україні.
Після «призначення консула Нікарагуа» до окупованого Криму РНБО України запровадило санкції проти цієї країни, зокрема економічні. Це указ Президента № 41/2021 від 1 лютого 2021 року, яким накладене заборону експорту, імпорту та переробки групи товарів нікарагуанського походження, зокрема – кави. Я не буду задавати просте риторичне питання – чи виконується він у житті. Кожен хто вживає відповідний легалізований наркотик може це з сумом з’ясувати у будь-якому супермаркеті чи кав’ярні. Просто наведу приклад власників львівської «Криївки» й тому подібних закладів з групи «!FEST», що вкладають у маркетинг потужну комерційну експлуатацію патріотизму українців та водночас відкрили у 2019 році «лабораторію кави» саме у Нікарагуа.
Тут є парадоксальна ситуація адже доволі вузький ринок споживачів нікарагуанської кави в України важко назвати аполітичним, така вже природа кофеїну та інших алкалоїдів. Крім того напій саме нікарагуанського походження чогось ексклюзивного не містить та може бути безболісно заміненим радісними конкурентами.
Нагадаю, що нещодавно була вражаюча акція про одного виробника «здорового харчування» який чи обхезався щи невдало пожартував що хтось обхезався у центрі Москви. Його товари зняли з поширення українські онлайн мережі та гіпермаркети.
Упевнений, що резонансна відмова українців від накарагуанського напою вплинула б й на європейського та американського споживача
Та чи здатні українці добровільно відмовитися від нікарагуанської кави?
Поки буду міркувати над цим питанням – буду вдячним за фотографії нікарагуанського продукту у торговельних мережах, які можна надсилати у лічку чи у коментарях до цього посту. Будемо утворювати «портал слави» для друзів авторитарного лівацького режиму, який за невеликий кеш сприяє російській агресії проти України. Водночас й для порушників санкційного режиму.
Ну й також звісно буду дуже вдячним за поширення цього посту.-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3275557.html.
Tags: китай, конспирология, крим, рассея, сша, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment