Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Масштабне шведське дослідження ефективності вакцинації від ковіду


25/10/2021 на сайті препрінтів престижного наукового журналу The Lancet з’явилась публікація

“Ефективність вакцинації від Covid-19 проти ризику симптоматичної інфекції, госпіталізації та смерті протягом 9 місяців: шведське когортне дослідження загальної популяції”

Англомовний оригінал тут: https://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=3949410

Переклад абстракту українською та коментарі графіків – Захар Мілютін

“Методи: ретроспективне когортне дослідження було проведено з використанням шведських національних реєстрів. Когорта налічувала 842 974 пари (загальна кількість =1 684 958 осіб), включаючи осіб, вакцинованих 2 дозами ChAdOx1 nCoV-19 (AstraZeneca), mRNA-1273 (Moderna) або BNT162b2 (Phizer), та відповідних невакцинованих осіб. З 12 січня по 4 жовтня 2021 року збирались випадки симптоматичної інфекції та тяжкої форми Covid-19 (госпіталізація або смерть після протягом 30 днів після підтвердження інфекції).

Результати: ефективність вакцини BNT162b2 (Phizer – Перекл.) проти інфекції поступово зменшувалася з 92% на 15-30 день до 47% на 121-180 день і з 211 дня й далі не було виявлено жодної ефективності.

Ефективність mRNA-1273 (Moderna – Перекл.) зменшувалася трохи повільніше до 59% з 181 дня і далі.

Ефективність ChAdOx1 nCoV-19 (AstraZeneca- Перекл.), як правило, була нижчою та швидше зменшувалася, з 121 дня і далі жодної ефективності не було виявлено, тоді як ефективність поєднання AstraZeneca та мРНК вакцини зберігався до 121 дня і далі.

Загалом, ефективність вакцини була нижчою і слабшала швидше серед чоловіків і літніх людей.

Для запобігання тяжкому перебігу Covid-19 ефективність зменшилась з 89% на 15-30 день до 42% з 181 дня і далі, при цьому аналізи чутливості показують помітне зниження серед чоловіків, літніх слабких людей та осіб із супутніми захворюваннями.

Тлумачення: ефективність вакцини проти симптоматичної інфекції Covid-19 з часом поступово зменшується у всіх підгрупах, але з різною швидкістю залежно від типу вакцини та швидше для чоловіків і літніх слабких людей. Ефективність проти важких захворювань, здається, залишається високою протягом 9 місяців, але не для чоловіків, літніх слабких людей та осіб із супутніми захворюваннями. Це посилює обґрунтування введення третьої бустерної дози.”

Найцікавішу інформацію, як це часто буває, я знайшов в самому кінці – останні додаткові графіки втрати вакцинами своєї ефективності.
Figure 2 – ефективність вакцинації проти симптоматичного ковіду

На Figure 2 можна побачити, що на восьмому місяці ефективність вакцинації проти симптоматичного ковіду в середньому і для більшості реципієнтів виходить в мінус. Тобто через 7-8 місяців вакцинація вже не зменшує, а збільшує шанси на симптоматичне захворювання.
Figure S1 – ефективність вакцинації проти важкого перебігу

Щодо випадків важкого перебігу та смерті, то в середньому (жирна полоса) на восьмому місяці ефективність вакцинації ще трималась на відмітці 20%. Але для деяких вакцин/вікових груп (сірим) вона вже після шостого місяця стала негативною, а на дев’ятому досягла показника у 80% збільшення ризику вакцинованих потрапити в лікарню та вмерти.

=====
Alex Felixov
А ТЕПЕР РЕАЛЬНО ГІДНА НОВИНА. З ІСПАНІЇ:
КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ІСПАНІЇ ВИЗНАВ НЕЗАКОННИМ ДРУГИЙ СТАН ТРИВОГИ ЧЕРЕЗ COVID-19.
Вибачаюся, що я трохи забарився з цієї новиною. Але, зовсім трохи і зараз виправляюся.
Я вже писав, що Конституційний суд Іспанії визнав незаконними перший стан тривоги в цій країні. Тепер іспанській уряд наполегливо працює у питанні повернення грошей громадянам Іспанії за штрафи за порушення цього першого стану тривоги, яких було накладено у кількості більше ніж 1,1 млн протоколів.
Тепер прийшов час і другого надзвичайного стану, що, в принципі, було доволі очікувано після першого рішення.
Другий стан тривоги був введений в Іспанії з осені минулого року по весну нинішнього. Він був не такий жорсткий, як перший, але більш триваліший і включав такий дивний засіб стримання "пандемії", як комендантська година.
Дивний тому, що будучи спрямованим нібито на зменшення контактів між людьми, він приводив до абсолютно протилежних наслідків. Бо коли підходив час початку комендантської години, люди дружно і одночасно залишували торгівельні центри, кафешки і т.п., утворюючи шалені натовпи, зокрема на станціях метро і зупинках громадського транспорту.
Звісно, були й порушники комендантської години, яким тепер теж прийдеться повертати гроші за незаконно накладені штрафи.
Ось такі у нас в Іспанії ковідні справи. Ознайомте, друзі, представників української влади з цією інформацією. І усілякий ковідодрочерський непотріб, якому насрати на Конституцію України і права людини теж ознайомте.

=====
Роман Чернышев
Разделение на вакцинаторов и антивакцинаторов кажется мне скудноватым, а тема ведь перспективная. Ничего нет более приятного, чем разделение людей по какому-то признаку. Потому предлагаю дополнить спектр. Скоро должны появиться:
правовакцинаторы и левовакцинаторы;
национал-антиваксы и социал-антиваксы;
конституционные ковидоскептики и либерал-вакционные демократы.
Выбирайте фракцию, потому что потом скажут, что вас там не стояло. В таком деле завсегда выгоднее поспеть к учредительному съезду, чтоб потом унижать вновь прибывших соратников своей партийной старожилостью.
Мой секретный телеграм-канал: https://t.me/romchernyshev

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3296976.html.
Tags: анализ, европа, карантин, медицина, щеплення
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment