Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Борис Беспалий · ФЕНОМЕН ЗВЯГІЛЬСЬКОГО (СВІТЛІЙ ЙОГО ПАМ’ЯТІ)

Не зчуюсь з якого дива вагався, може тримав бар’єр, що здавна розділяв політично і нас особисто, і наші команди. Та людські почуття взяли гору. Настільки, що зараз і сам тих вагань не розумію.
Різко виділився Юхим Леонідович з числа політизованих червоних директорів за пізнього Кравчука, коли менше як за рік на чолі уряду (22.09.1993 — 16.06.1994) вивів економіку зі штопора, куди увігнав її прем’єр-втікач Л. Кучма.
Особисто ж познайомились у 1998-му, парламенті ІІІ скликання, де я був дебютантом, а він – корифеєм. Ця обставина, й те що були у різних політичних командах і спеціалізувались в різних предметних областях зумовило й поверховість знайомства на рівні «Добридень» / «До побачення».
Теж було і у 4-му скликанні, коли основним лейтмотивом було протистояння нашого Віктора Ющенка з їхнім Віктором Януковичем. До перемоги Ющенка. Після того йду повз пана Звягільського (сидів він у службовій ложі біля стінки, бо ходити щільними рядами, тим більш пропускати повз себе інших, йому було тяжко), як він мене зупинив несподіваною реплікою: «Не думай, що ми проти України, ми за – тільки інакше».
Підсів до нього, і почув лаконічну й вичерпну оцінку ситуації і подальших перспектив – можливих і … тих що реалізуються. Моє бачення було куди оптимістичнішим, а сталося по його.
Потім спілкувались чимало, в основному за його ініціативою, і завжди вражала конкретність і, як підтверджувало майбутнє, точність його оцінок та передбачень. За неквапними манерами ховався розум меткий і напрочуд проникливий. Я цілком второпав як йому вдалась диво-стабілізація 1993/94.
Загалом про Юхима Леонідовича знаю чимало, адже був він здавна і широко публічним, та волію обмежитись незначним проте особистим спомином. Хіба що додам: спілкування його була не за ранжиром – просте, відкрите й … щире. Це помагало йому розкривати співбесідників, а їх відвертість додавала реалізму його, й без того прагматичному, баченню.
Після Євромайдану і розколу його середовища, Юхим Леонідович без вагань і цілковито визначився за Україну (що для мене було сподіваним).
Земля пухом і Вічна Пам’ять.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3312045.html.
Tags: история, прдоны, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments