Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Рекомендую озирнутись і подивитись на тих, хто мовчить. Хто пішов тоді і піде знову

Diana Makarova
- А що за виття на болотах?
- А то йде гон.
- Хто гонить?
- А гонить Мирослав Гай.
- Аааааа... Нічого нового. Мирослав Гай завжди гонить.
Три дні йде гоном по фейсбуку пост Мирослава Гая про те, як повстане вся Україна і буде воювати проти агресора. Голосить Гай, а разом з ним клянеться темпераментний фейсбук у своїй абсолютній мужності. І всі вони разом запевняють нас, як от візьмуть раптово й підуть воювати.
Правда, незрозуміло, чому вони не воюють досі. Адже війна точиться вже скоро як восьмий рік, якщо рахувати з Майданом - а багато хто так і рахує. Хто міг і хто хотів, давно побував на війні, хто за контрактом, хто добровольцем, хто волонтером.
Але фейсбук наш темпераментний, йому, нашому темпераментному, потрібно час від часу повити і поклястись у власній мужності - а для цього й потрібні запальнички типу Мирослава Гая.
ДОВІДКА.
Мирослав Гай пішов на фронт з початком війни. Воював кілька тижнів, після чого покинув своїх товаришів і більше воювати не захотів.
Бойовий шлях Мирослава Гая відомий діалогом:
- Мирославе, кинь телефон, хапай автомат!
- Какой автомат? У вас автоматы, у них грады! Нам всем ***да! Мы все умрем!
Ця фраза й досі літає крилатим висловом у підрозділі, де прослужив кілька тижнів Мирослав Гай.
Після втечі з фронта Мирослав Гай організував волонтерський фонд. Цей фонд і досі "что-то делает, что-то нужное". Але на фронті його зустрічали дуже рідко.
Примітка.
Колись офіцери служби СІМІК поставили у приклад волонтерству Мирослава Гая, як такого дисциплінованого волонтера, який сам не розвозить підмогу по фронтах, а здає все сімікам, а ті вже доставляють потрібне на позиції.
Волонтери - люди веселі, тому шпигнули Мирослава Гая, мовляв, чого ж це ти сам не возиш? Опасаєшся?
Мирослав Гай чесно відповів, що опасаться - діло потрібне, і краще він побереже своє життя, не всовуючись туди, де можуть справитись спеціально навчені люди. Резонно, але дуже відрізняється від гасел, які кидає по фейсбуку Мирослав Гай.
В одному інтерв'ю я запитала Мирослава Гая, чому він сам так безмежно рідко буває на фронті - він відповів, що буває часто, але робота його секретна, пов'язана з розвідкою, тому афішувати він це не може. Тут всі згадали тридцять три виходи за лінію фронта, здійснені Арестовичем, і аж засоромились. От дійсно, серйозні люди роблять розвідвиходи, а ми їх шпиняємо. Понімать надо!
Коротше кажучи:
- Какой автомат? У вас автоматы, у них грады! Нам всем ***да! Мы все умрем!
Коронна фраза Мирослава Гая дуже розходиться з тими гаслами, які він кидає до фейсбука. Але тут таке - кидати гасла по фейсбуку не мішки ворочати.
Що ж до істеричного тексту Мирослава Гая про те, як Україна вся як один підніметься на боротьбу з ворогом, раптом що - тут теж помилочка. Цю помилочку добре розуміють люди, які провели на війні сім років - бо хто-небудь, поясніть там Мирославу, що "раптом що" вже сталось сім років тому, а як з Майданом рахувати, то вже і вісім.
Ні, не постане Україна вся як одна.
Ні, не палатимуть міста від загального народного гніву.
Бо деякі міста винесуть хліб-сіль окупантам, а деякі натовпи біженців (хто подурніші) помчать ховатись від війни в ту ж саму Росію. А деякі натовпи (хто розумніший) помчить ховатись від війни до Європи.
Бо піде до воєнкоматів жменька людей, які вже воювали, або ті, хто вже підріс і готовий воювати. Ще якась жменька людей обкладе себе добровільним військовим податком і знову стане допомагати армії, як допомагала всі ці роки. А ще одна жменька людей гасатиме фронтами з волонтерською підмогою.
Я гасатиму, я це знаю точно. Бо я й досі гасаю разом з сім'єю і товаришами. І гасали ми фронтами всі ці роки. І були ми поруч з тими друзями Мирослава Гая, яких він покинув сім років тому і зайнявся звичними для себе справами - волати у фейсбуку. Бо це не мішки ворочати.
Тому, коли ви хочете перепостити якусь чергову хтонічну хрєнь від якогось чергового істерика фейсбука...
якщо ви хочете помилуватись, які кулемети чистять ці тилові балакали...
і що там полірує Мирослав Гай...
Рекомендую озирнутись і подивитись на тих, хто мовчить. Хто пішов тоді і піде знову. Хто й досі там, вже й діти повиростали, татків та мам бачать, лише коли тим випадає відпустка.
Хто чистить свої кулемети впевнено, спокійно, без істерик і без афектних полум'яних слів.
Бо це робочі кулемети.
Бо ніколи цим людям впадати в екстаз афектності.
Бо оце і є та жменька людей, яка знову і знову врятує Україну.
Слава їм.
(а тільки тихо, вони не люблять славослів'я)


-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3330918.html.
Tags: ато, донбасс, история, леді діана, майдан, подонки, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment