Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Німці зрозумиіли, що в ХХ столітті їхній золотий вік був саме Веймар.

Алі Татар-заде
32 роки тому "впала" Берлінська стіна. Насправді звісно не впала, а була розібрана оголотілими оссі, що надивилися фільмів як живуть вессі і давно мріяли про такий чин. І поки вони розперезано веселилися, десь в бункері сидів і дрижав від страху, ненависті, безсилля маленький путлер. Для майбутніх біографів диктатора, коли він сам вже буде в труні або на лаві підсудних, це буде важливий епізод, мотивація всього життя. Хтозна, може він все поклав, щоб відомстити нерозумним тевтонам?
Я ж вперше перетнувся із оссі незадовго до окупації, в 2010-ті роки.
Це був водій преклонних літ, дальнобойник, який шукав де заночувати і доброї компанії перед ночівлею.
Я одразу впарив йому кримського вина, слово за слово, спочатку ми геть не розуміли одне одного, але після пляшки-другої він раптом спомнив рускій язик, який безсумнівно вивчав у школі, а я в свою чергу відчув, що знаю так багато німецьких слів, скільки від себе не очікував. Деякі я навіть вигадав, видозмінюючи інтуїтивно з англійської (за принципом сміт = шмідт), і був радий та здивований, що цей трюк вдається (німець спіймав ідею).
Однак це було все що можна сказати приємного!
Бо цей оссі виявився, коли язики розв'язалися, до гидоти дрімучим совком. Він так тужив за ДДР, лаяв життя в ФРН, все як ви можете уявити з совіків. Він навіть твердив, що його дружина при соціалізмі була красива, а тепер стала страшна і стара, уявіть собі.
Я дуже подумки поспівчував вессі, а ще позаздрив їхній терплячості і незламному духу, заради якого вони взяли весь цей багаж кількох проклятих поколінь заради ідеї єдності.
Одначе, навіть такій мимолетній зустрічі довелося закинути грона сумнівів у мою душу.
Справді, звідки мені знати, що цей оссі не бреше, коли каже що у ФРН життя дуже важке?
Після 2014 мої друзі емігрували в Німеччину. І тоді я нарешті почав отримувати інформацію якщо не з перших рук (вони ж там і досі новачки), то хоча б адекватну і адаптовану.
І я скажу що мене вразило найбільш, приємно.
Сучасний Берлін вражає своїм історизмом і вмілою експлоатацією історії. Звісно, для туристів, але яких вибагливих, з яким смаком!
У старовинних "особняках" влаштовують звані обіди з дамами по дрес-коду Веймару і танцями під оркестр. Кав'ярні з їжею, яку кушав молодий гітлер, кінотеатри з веймарськими же фільмами, танцполи для свингу, варьете і кабаре в стилі кращого з Фейхтвангера та Брехта.
Диво! яка дивовижна справедливість.
Німці зрозумиіли, що в ХХ столітті їхній золотий вік був саме Веймар.
При тому, що обидві війни починалися і скінчалися - перша як страхітливе передчуття "декадансу", друга - як жахливий спомин і намагання будьщо позбавитись Веймару.
А тепер і вони, принаймні на рівні туризму, відчули, що це була висока прекрасна епоха, за силою естетичною неслабша за вікторіянську Англію
===
Влад Ковач
Памятаю фільм про Американську республіку з незрівнянною Лайзою Мінеллі, що грала роль співачки в Кабаре що зустрічалася з письменником з США. Памятаєте шлягер - Мані, мані, мані?
---
Natalia Skulbashevska
Так, "Кабаре", фільм всіх часів і народів, саме про останній період Веймарської республіки, солодкий запах декадансу змінюється чистою, світлою зорею фашизму, замість "мані-мані" - "вітчизно, дай знак синам, на нього чекаєм давно" у виконанні хлопчика зі свастикою на рукаві.
Актуальний, лякаючий, багатошаровий фільм, ще й неймовірно красивий.
===
Иван Ампилогов
Интереснейшие образцы живописи, архитектуры и дизайна Германии, НМД, действительно тех времён.
---
Иван Ампилогов
Али Денъизджи угу. Всякие декаденты, причем крайне сексуально раскрепощенные и космополитичные.
Но потом усатый ефрейтор их придавил, а усатый семинарист придавил своих. Так и зажили.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3343023.html.
Tags: германия, история, левые, х%№ло
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments