Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

І доки діти Майдану у боротьбі - доти й живий Майдан

Diana Makarova
21 листопада о 15:55 ·
Майдан - він різний.
Майдан 2004 абсолютно відрізняється від Майдану 2013-2014, а Майдан осені 2013 зовсім несхожий на Майдан зими 2013-2014.
Майдан неповторний.
Його намагаються косплеїти, на нього закликають то пити каву, то кагор, то стояти за Мішу чи за Петю - це все заради нівелювання нашого Майдану.
Це все мало б опошлити Майдан - але Майдан відбиває пошлість, подібний чесному дзеркалу, в якому одразу видна вся дурь твоя, всі корисні мотиви. Усі ці ряжені майданчики стікають зі святої нашої пам'яті про Майдан, як брудні води з капустяного листя.
Майдан давно аналізували, є цілі купи досліджень, давно відомо, як зібрати Майдан, як розкачати людей на схвильованість та гнів, як вивести їх на площі - і не виходить!
Ні в кого не виходить скликати Майдан за цими методичками.
- Ну, як же так? Ми ж все робимо правильно! Ми ж вивчили методику збирання Майдану! - кричать методисти.
А Майдан не збирається.
Майдан приходить сам, от в чому річ, от в чому таємниця.
Майдан навіть не помічає цих потуг косплею, він всміхається собі у сиві вуса, волосся теж у нього сиве - але посмішка молода. Майдану не буває без посмішки.
Майдан переходить у фронт, і майданівці йдуть на фронти, і гинуть там, і вже здається, що нікому більше виходити на Майдан - найперших і найкращих ростріляно і закатовано. Інші розчарувались, а ще хтось - он, бачте, стоїть разом з противниками Майдану і пнеться організувати новий Майдан.
Колишні противники Майдану нині рвуть сорочку на грудях і клянуться, що завжди були з Майданом.
Майдану пофіг на боягузів, на ворогів, на пристосуванців.
Майдан іде крізь час і стається тоді, коли вирішить статись.
Ми пнемось від гордощів за наш Майдан - але він вже давно не наш, він міжнародний, він вселенський, брати його ставались в різних країнах, і десь загинули і були стертими, десь перемогли. Але вони виходять і виходять, брати Майдану - і істинність їх легко можна перевірити за кількома ознаками:
- Майдани стаються не за політика
- Майдани уперті до неможливого
- Майдани люті
- але Майдани завжди з посмішкою.
Майдан почався сьогодні? - ну, не знаю. Мій Майдан від 11-го грудня, через Водохрещу на Груші і до страшного 18-го лютого.
Але у кожного свій Майдан. Неважлива дата, коли ти на нього вийшов уперше. Важливо знати, що ми діти Майдану.
Ми - діти Майдану.
Дітей Майдану взнати легко.
Вони або і нині на фронті, або разом з фронтом - ми крокували з Майдану прямо на фронт.
Діти Майдану бувають і вошивими - он побігли діточки до Демсокири, організованої свого часу ворогами Майдану, і не болить, і не свербить. Ну, що ж, діти теж бувають різними, і планка Майдану у кожного своя. Нехай косплеять. Здається, вони так нічого й не зрозуміли у Майдані, бо Майдан у першу чергу - це безкомпромісність.
Ще якісь діточки облизують чергового коханого політика - а наче теж стояли на Майдані. А ми на Майдані реготали над політиками, і реготав старий Майдан...
Переміг Майдан чи ні? - нам ніколи замислюватись про це. Та й що це за питання? Майдан - не точка відліку, не подія. Майдан - ріка, яка тече крізь час. Чи може перемогти ріка?
Завжди.
Які б загати їй не ставили.
І доки діти Майдану у боротьбі - доти й живий Майдан.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3352680.html.
Tags: история, леді діана, майдан, общество, піар, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments