Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

І далі ключове питання: а чому всі великі олігархи залишалися, не зважаючи на зміну влади?

Владимир Фесенко
В контексті протистояння між Ахметовим і Зеленським в багатьох публікаціях повторюється одна і та ж теза: влада в Україні змінюється, президенти міняються, а Ахметов залишається непохитним. І тут треба зробити одне важливе уточнення: не тільки Ахметов залишався, а й всі інші великі олігархи – Коломойський, Фірташ, Пінчук, Порошенко.
І далі ключове питання: а чому всі великі олігархи залишалися, не зважаючи на зміну влади?
Відповідь дуже проста. По-перше, тому, що і Ахметов і всі інші великі олігархи пристосовувалися (більш менш) до будь-якої нової влади, навіть співпрацювали з нею (хоча б періодично чи частково). По-друге, жодного разу жодна влада не воювали всерйоз з олігархами. Погрози були, локальні конфлікти теж були (як у Порошенка з Коломойським; і то на націоналізації Приватбанку більше наполягали МВФ та інші міжнародні партнери України), але справжньої війни між владою і олігархами ще не було. До речі, і Ахметов жодного разу не наважувався на пряму інформаційно-політичну війну з Президентом України.
Зараз така війна вже почалася. Питання лише в тому, як і наскільки потужно зможе відповісти Президент Зеленський.
Тим, хто вважає Ахметова непохитним і непереможним, нагадаю дві ситуації. У 2005 році Рінат Леонідович на певний час залишив Україну, тому що побоювався за свою небезпеку. А у 2014 році змушений був тікати з рідного Донецька. «Хазяїн Донбасу» не зміг захистити ні свою владу на Донбасі, ні навіть свій маєток. І це там, де він, нібито, контролював все і всіх. Як виявилось, рівень його впливу був значно перебільшеним.
Але зрозуміло, що просто так – гучними заявами і віртуальними погрозами – Ахметова не перемогти. Як очевидно і інше – у Ахметова не має можливості швидко і легко поміняти владу в країні, зокрема і Президента. І в прямій політичній війні великі втрати будуть у обох сторін.
=====
Владимир Фесенко
Вчора о 14:05 ·
Тему «теплой ванны» (в информационно-политическом смысле) как правило поднимают в отношении Президента Украины (и нынешнего и предыдущих). Правда, последняя пресс-конференция Президента Зеленского показала совсем противоположное – иногда это напоминало ванну с серной кислотой. Но для многих руководителей (от государственных до местных) действительно существует соблазн использовать комфортные информационные инструменты.
Но вот парадокс - сейчас феномен «теплой ванны» в наибольшей степени применим для многих оппозиционных политиков и «партийных» и олигархических телеканалов, которые их обслуживают. Ахметовские телеканалы, к примеру, обслуживают целый пул оппозиционных политиков, которых патронирует Ринат Леонидович. Но лучше всего для политика иметь свой собственный телеканал, который будет твоим пропагандистом, и периодически будет устраивать для своего владельца «теплую ванну». Первым это показал Виктор Медведчук. Его опытом затем воспользовался и Петр Порошенко. Телеканал «Прямой» периодически устраивает своему реальному (де-факто) владельцу очень теплую ванну, в очередной раз это произошло вчера.
Могут сказать, что в конце концов это личное дело политиков-бизнесменов, и обслуживающих их журналистов. Формально это так. Но проблема в том, что украинская политическая журналистика стремительно деградирует (прежде всего на телевидении). Многие телеканалы, особенно информационно-политические, это уже не «средство массовой информации», а партийный пропагандист и инструмент агрессивной информационной войны. И это очень сильно деформирует наше информационное пространство.

Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3368416.html.
Tags: ахметов, донбасс, зеленский, пинчук, порошенко, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 114
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment