Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Borys Babin · Пекінські качки від ТАСС

Наразі пропаганда агресора із захопленням розповідає про проведення у Російському культурному центрі в Пекіні «фотовиставки» «Крим-Китай: давайте знайомитися». Крім чергових обіцянок про «проривні взаємовідносини» окупантами спеціально вказується про наявність побратимських зв’язків між Ялтою та містом Сан’я, і відповідно Саками та містом Цюнхай.
Одразу зазначу що політика комуністичного Китаю дійсно не обтяжує себе певними «червоними лініями», адже, як свідчать останні сто років історії, для «червоних» жодних таких ліній ніколи ні існувало, та не існуватиме за визначенням.
Тому єдиним варіантом відповіді на сталі провокативні дії мало б бути проведення на материковій Україні виставок, форумів, презентацій діячів культури, науки та бізнесу від демократичної Республіки Китай. Загалом вкрай дивно, що жодна патріотична чи просто демократична українська сила, мовчазно спостерігаючи за сплетінням двох імперських диктатур у «кримському питанні» ще не додумалася хоча б просто поїхати до Тайбею поїсти рисових пирогів з крабами.
Кажуть, до речі, що дуже смачні.
Але я про інше. Хоча повага комуністів до міжнародного права є загальновідомим оксюмороном, реальна «кримська політика» офіційного Пекіну все ж не носить характер нарочитої дурнуватості хуторянських диктаторів чи холуйського підлабузництва московських маріонеток.
Хоча й прихованої підлості там звісно вистачає.
А тому нагадаю, що договір про співпрацю між Ялтою та Сан’єю насправді був укладений ще у 2004 році, а угоду між Саками та Цюнхаєм було схвалене ще у 2012 році. Це були два цілком прагматичні рішення Пекіну, адже Сан’я є головним курортним місцем підконтрольного комуністам материкового Китаю і якась взаємодія з «південною столицею України» Ялтою вбачалася логічною. Ну а у Сакському районі до окупації планувалися «масштабні китайські інвестиції», із будівництвом глибоководного порту, як такого собі «порталу китайських товарів» в українську економіку.
Звісно сьогодні такий туристичний центр як Сан’я небагато зможе позичити у затопленій селями Ялти, що сповзає у море під пресом хаотичних новобудов. Ну а ідея розвитку підсанкційної портової інфраструктури Криму всерйоз вже не озвучується й самими окупантами.
До речі, примітно, що на нинішній «фотовиставці» росіяни розсудливо пропонують китайцям знайомитися виключно із природними пейзажами Криму. Бо будь-які фотографії «мільярдних інфраструктурних проектів розвитку півострову», про які агресор так багато розповідає кримчанам, носитимуть в очах китайських партнерів у кращому випадку комічні риси через їх «гігантські розміри» та «проривні технічні якості», властиві хіба що райцентрам Піднебесної.
Але загалом варто визнати, що «китайська політика» наразі стає для нас ключовою зокрема й у кримському питанні. Очевидно, що агентами впливу маоїстів зараз просякнуті усілякі, іноді вкрай неочікувані на перший погляд вітчизняні структури. І якщо хтось вважає це «меншим злом» порівняно із російськими спецслужбами, то ця помилка може багато коштувати у майбутньому.
Бо далі ці качки по-пекінські будуть ще гарячішими.


=====
Артур Харитонов
‼️ На території КНР почали відкривати виставки “Крым-Китай: давай знакомиться” під керівництвом МЗС РФ: антиукраїнські презентації пройшли у Гуанчжоу та Пекіні - й анонсовані в інших містах Китаю

Комуністична партія Китаю вже давно визнала окуповані території України в Криму частиною держави-агресора: про це свідчить не тільки систематичне антиукраїнське голосування КНР в ООН, але й утворення фактичного військово-політичного союзу між Кремлем та Пекіном.
Напередодні легалізації російської окупації Криму у КНР, Кремль вирішив відкрити серію виставок, присвячених “красоте русского Крыма”.
Згідно з повідомленням генерального консульства РФ у Гуанчжоу, з 19 по 22 листопада у місцевому Poly World Trade Expo Center у межах Міжнародної виставки публічного мистецтва, за підтримки російської регіональної громадської організації “Крым-Чжунго”, а також за підтримки самого консульства, відбулася презентація фото-проєкту “Крым-Китай: давай знакомиться” (https://bit.ly/3ll0elL).
Експозиція налічувала понад 20 фотографій окупованого Криму, в тому числі рекреаційних і туристичних об’єктів.
Всі фотографії доступні за посиланням: https://500px.com.cn/crimea
У вільному доступі інформації про виставку мало - для того, аби знайти правду, треба зайти на підсанкційні в Україні російські мережі - або за китайський фаєрвол.
Як вдалося дізнатися зі сторінки організатора виставки, Гєннадія Потапенка, у забороненій в Україні соцмережі, до адвокації проєкту долучилися: Перший Департамент Азії МЗС РФ, Посольство РФ у КНР, Російський культурний центр у Пекіні.
На тій самій сторінці повідомляється, що зміст виставки був верифікованим Комуністичною партією Китаю.
Потапенко ще 26 листопада повідомив, що сьогодні, 29 листопада 2021 року, у Пекіні відкриється гранд-презентація “русского Крыма”: за участі так званих “віп-гостей” (членів Компартії КНР), китайських дипломатів і активістів, що виходили відеозв’язком з Криму в Пекін.
Наприкінці презентації у Пекіні, що пройшла у Російському культурному центрі в Пекіні, організатори показали документальний фільм про Крим за російської окупації: який він чудовий та красивий.
Організатори планують відкривати виставку й в інших містах КНР: дозволи на це є, однак через локдаун, зробити вони це не можуть прямо зараз.
"Мы уверены, что у сотрудничества Республики Крым с Китаем большой потенциал, и мы искренне надеемся на активизацию крымско-китайского взаимодействия в ближайшие годы", - заявив мовою окупанта представник посольства РФ у КНР російській пропаганді (https://bit.ly/3xB6cUx).
Інформація про виставку міститься й на російсько-китайському сайті Російського культурного центру в Пекіні, в тому числі зі світлинами, на яких зазначається про “російську приналежність” Криму.
“Экспозиция включает около 30 работ крымских фотографов с видами природных туристических объектов полуострова Крым. Удивительно, но судьба одного из фотографов связана с Китаем. Его отец в далеких 50-х годах прошлого века получил медаль «Китайско-советская дружба» с подписью самого Мао Цзэдуна”, - відмічають окупанти (https://bit.ly/3pt5mFZ).
Виставка у Пекіні буде тривати до 9 грудня 2021 року.
Також росіяни повідомили, що окуповані міста Ялта та Саки підтримують статус міст-побратимів з Санья та Цюнхай у КНР.
Цього разу я не буду вимагати жодних дій від уряду “Слуги народу”, що забезпечує розворот на Китай: МЗС за Кулеби не здатне навіть на публічну ноту, а ОП перераховує китайські гроші за “Велике будівництво”.
Режиму Зеленського байдуже на деокупацію Криму, але не байдуже на любов Комуністичної партії Китаю.-
Пост спочатку надрукований тут: https://don-katalan.dreamwidth.org/3369286.html.
Tags: китай, крим, левые, провокація, рассея, тайвань, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 114
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments