Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Балога нагадав про повінь 1998 року в Закарпатті

Сам с семьей был в те дни в Мукачево. Фото в интернете мало, поэтому с удовольствием делюсь:
Балога нагадав уроки повені 1998 року (ФОТО)
«Наше місто має дуже багато красивих будинків і пам’ятників. Кожен з них, - це історія життя наших мукачевців. На набережній Латориці є скульптурна композиція «1998 рік. Рік біди і випробування». Її автор - народний художник України Іван Бровді, якого Ви знаєте по скульптурі Кирила і Мефодія, Щасливого сажотруса та інших», - написав Віктор Балога у соціальній мережі, додавши альбом зі знімками.
«А тоді, 14 років тому, місто пережило трагедію, внаслідок того, що Латориця за лічені години вийшла з берегів і почала руйнувати все, що опинилося на її шляху. Через повінь, третина населення Закарпаття, у майже 120 населених пунктах, а це близько 350 тисяч чоловік, попала до зони зоні стихійного лиха. Вода підтопила більше 6000 хат, у тому числі, біля 3000 стихія повністю зруйнувала. В одному лише Мукачеві було зруйновано біля 600 хат. Більше 2 тисяч мукачівців довелося вивезти в приміщення шкіл, дитсадків, готелів, - нагадав політик сумні цифри 1998 року. - Мене тоді тільки нещодавно обрали міським головою Мукачева. Приходилося особисто їздити по місту і забирати жінок і дітей з підвіконь вже підтоплених будинків. Усі працювали без сну до тих пір, поки не відселили усіх людей з підтоплених будинків, і не розмістили їх десь жити, нагодували їх. Для цього відкривали польові кухні прямо на вулицях. Роздавали людям гумові чоботи, бо ви ж на фото, які обійшли весь Інтернет, бачите, що там творилося. Але в кожного мукачівця в родині є і свої фото того трагічного для усіх періоду».

Коли вода спала, пригадує політик, – взялися до відбудови житла: «Мукачеву допомагала вся Україна і увесь світ. Давали ліс, металопрокат, гуманітарну допомогу, великі кошти. Найбільшу допомогу тоді мукачівці отримали від міського голови Києва Олександра Олександровича Омельченка та бізнесменів Мукачева і Донбасу., Але саму велику допомогу мукачівцям надав тодішній Президент України Леонід Данилович Кучма, який не тільки виділив необхідні гроші на відродження інфраструктури Мукачева, але й особисто вкладав душу і серця у запобігання новим підтопленням. І в Мукачеві усі завжди пам’ятають Добро».
«У дні цієї трагедії, ми усі мукачівці стали командою. Паводок згуртував нас усіх, і показав, що ми є дійсно громада, і назавжди єдина, дружня сім'я. Ми зробили висновки з подій 1998 року, і вже повінь 2001 року була не такою руйнівною, як попередня. Коли побачив в майстерні у Івана Васильовича метровий ескіз скульптурної композиції цього пам’ятника, то запропонував зробити для нашого міста такий пам’ятник. І тепер всі, хто гуляє по місту, можуть бачити його і знати історію цього пам’ятника, який ми відкрили 7 жовтня 2010 року. І нехай Ангел-охоронець і Божа благодать завжди охороняють Мукачево, наш рідний край і всю Україну від стихії, горя і біди», - підсумував Віктор Балога.


mukachevo.net

Кстати, в фотоальбоме В. Балоги 41 фото

Еще мое от 2011: Мукачево. Наводнение 1998.11.05
Tags: история, мукачево, наводнение
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments