Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Про охоронців і журналістські "корочки"

Оригинал взят у bilozerska в Про охоронців і журналістські "корочки"
Як багато хто, напевно, чув, 12 листопада на мітингу опозиції біля ЦВК трапився прикрий інцидент. Активний блогер і громадський діяч Віталій Манько спробував пройти до сцени, пред’явивши охоронцям журналістське посвідчення - безумовно справжнє, від невеликої друкованої газети "Взаємодопомога". При цьому він знімав на смартфон.

Охоронці, серед яких, між іншим, був багаторічний знайомий Манька, його не пропустили, посилаючись на наказ керівництва об’єднаної опозиції пропускати лише камери та іноземних журналістів (що прикро, але зрозуміти можна - одних камер і великих фотоапаратів було стільки, що ми один одному доволі-таки заважали знімати, а людям затуляли все, що можливо). Якраз у цю мить до сцени проходили лідери політичних партій, що, вочевидь, ще більше загострило обстановку. В. Манько наполягав, щоб його пропустили, один з охоронців (невідомий), за словами Манька, вдарив його, а другий присутній, схожий на голову Донецької "Батьківщини", вирвав з його рук смартфон і втопив у фонтані. Відео пан Манько виклав на своєму акаунті YouTube:Звісно, ні в кого - ні в журналіста, ні в будь-якої іншої людини - не можна виривати смартфон і закидати у фонтан. Обидва винні мають бути знайдені і покарані.
Але я не про це хочу сказати зараз.

Сама я того дня весь мітинг просиділа на сцені. Потрапила до неї з іншого (лівого) боку, просто пройшла по парапету фонтана і піднялася на підвищення, з бейджиком на грудях і фотоапаратом в руках. І ніхто мені й слова не сказав.
Чому?
Вочевидь, тому, що моя зовнішність і великий фотоапарат аж ніяк не дають змоги запідозрити у мені ані "спортивного журналіста" (бандюка з журналістським посвідченням), ані зухвалого громадського активіста, який пройшов кудись, показавши журналістську корочку, щоб там, припустимо, облити політика фарбою.

Цих різноманітних псевдожурналістів в останні роки зробилося стільки, що міліція, охорона і їм подібні повністю перестали поважати журналістське посвідчення і зважати на нього. Якщо у тебе штатив і велика телекамера - ясно, що ти журналіст, а якщо нема - іди знай, що ти за один і чи справжня у тебе "ксіва".

Ці псевдожурналісти живуть, ніби сьогодні останній день, залишаючи після себе випалену землю і купу проблем іншим людям. Ні, я не дуже проти, коли справжніми і не зовсім журналістськими "корочками" користуються люди з метою зібрати і поширити інформацію: кудись потрапити, щось почути, побачити, сфотографувати, викласти в Інтернет. Бо все це де-факто є журналістською роботою.

Але коли мета у них інша - із цим треба щось робити. Не державі - держави у нас зараз все одно що нема. Вже давно йдуть розмови про прес-карти єдиного зразку, які видаватиме профспілка. Можливо, треба якось рухатися у цьому напрямку? Теж будуть зловживання, звісно, але, принаймні, у бандюків таких посвідчень не буде.

================
Vitaly Manko (з ФБ 10:30, 14-11-12)
Одного гопника, який виривав з моїх рук смартфон, ідентифіковано. Ним виявився голова Донецької обласної парторганізації «Батьківщина» Олександр Ярошенко. 12 листопада він намагався відібрати мою камеру (2:40 відео http://www.youtube.com/watch?v=RvqX31eAAFI.), а його друг вибив апарат з моїх рук і втопив його у фонтані. Одразу після цього Ярошенко втік з місця злочину. — з Леся Оробець.
Tags: вибори, провокація, свинство, свобода змі, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments