Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Як і чому загорівся Гостинний двір... Історія у дрібницях

Фото з Facebook Сергія Мельниченка

Гостинний Двір горів близько вісьми годин...
Наразі вогнеборці ще добивають залишки пожежі, знімають крілю.
Про займання будівлі мені телефоном повідомили активісти КУПРу, які цілодобово ведуть там чергування. Приблизно о 2 годині ночі активісти почули, як працює в підвальному приміщенні бурова машина забудовника. На прохання припинити роботи, робочі відмовились, мотивуючи це тим, що потрібна вимога від міліції. Активісти підійшли до постового сержанта, що ніс чергування на об'єкті. В цей час вони помітили, що з горища будівлі йде дим. При спробі зателефонувати до пожежної, працівник міліції почав їм перешкоджати та погрожувати. При цьому він заявив, що це його робота, щоб вони не вмішувались. Однак Олександр Місюра (заст. голови КУПРу) відмовився виконувати його вказівку та зателефонував до пожежної. Десь за три-чотири хвилини приїхали вогнеборці. Однак, потрапити до середини горища їм не вдавалося, оскільки, всі входи були заварені. Тим часом, полум'я починало розповсюджуватись стрімкими темпами. Буквально за годину часу пожежа охопила доволі значну площу крівлі будівлі Гостинного Двору.
Від керівництва пожежників вдалося довідатись, що локальні загорання відбувалися одночасно в трьох місцях. Однак, це пожежники пояснюють тим, що при спробі проникнути до горища, поширилось повітря, що і призвело до цього.
На даний час на місці працює слідчо-оперативна група ГУ УМВС в м. Києві та експерти-криміналісти.
В ході спілкування з різними очевидцями, а також, безпосередньо з активістами, вдалось довідатись про наступне:
Приблизно об 23-24 годині, деякі з активістів відчули специфічний запах горілої пластмаси (ймовірно проводки). Однак значення цьому ніхто не надавав, оскільки на об'єкті постійно проводяться різного роду будівельні роботи, в тому числі зварювальні.
Правда, специфічного запаху, характерного для паливно-мастильних матеріалів (які б могли бути використані для підпалу) відчутно не було.
Від мешканців сусідніх будинків, які вийшли на пожежу, стало відомо, що вдень (до пожежі) робітники чистили від снігу крівлю Гостинного Двору. При цьому, вони використовували і ломи, і сокири. Це могло б свідчити, що внаслідок таких робіт могла бути пошкоджена ізоляція проводів, які в подальшому закоротили та спричинили займання...
Хотілось б вірити в таку версію, однак... Однак, є багато але...
Так, дивним є той факт, що займання відбулося безпосередньо над тим місцем, де була дислокація активістів.
Не тяжко зпрогнозувати подальший розвиток подій навколо питання Гостинного Двору.
Мотивуючись аварійним станом будівлі, буде вжито заходів для виселення (евакуації) активістів, що тримають оборону Гостинного Двора, - це по-перше. По-друге, отримавши відповідні заключення про (вже аварійний) стан будівлі, забудовник, з мотивів свого громадянського обов'язку, швидкими темпами приступить до реконструкції ГД. При цьому, буде абсурдно виглядати, будь-яка, спроба активістів завадити йому в цьому. Як так, це ж з метою зберігти та відновити пам'ятку...
Далі годі вже прогнозувати. Гадаю, всім і так зрозуміло, що буде далі...
Однак, хто до нас з мечем прийде, той від нього і...
Хочу лиш офіційно поспівчувати тим, хто стоїть за цим підпалом та хто цим в подальшому скористається...
Продовження буде...

Сергій Мельниченко, КУПР

Ще з УП:
В ніч на суботу в будівлі Гостинного двору на Подолі в Києві сталася пожежа.

Як повідомляє прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій, пожежа виникла о 2:14 в горищному приміщенні на площі 200 кв.м.

О 6:30 пожежу локалізовано. О 7:30 - ліквідовано.

 

 

Внаслідок події вогнем пошкоджені конструктивні елементи покрівлі. Жертв та постраждалих немає.
Фото з Facebook Сергія Мельниченка

Причина пожежі та збитки з’ясовуються.

На місці події працює оперативна група Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у м. Києві.
Фото з Facebook Сергія Мельниченка

Разом з тим, як повідомив на своїй сторінці в Facebook учасник акцій на захист Гостиного двору від забудовників Ігор Луценко, через пожежу на даху з приміщення треба терміново відселяти бібліотеку та інститут реставрації.

"Власне, це те, про що мріяв та що конче потребував зараз забудовник", - додав він.

Водночас на сторінці "Гостинної республіки" в Facebook повідомляється, що нещодавно "при встановленні намету в арці міліціянт з єхидною посмішкою говорив: "А раптом, наприклад, пожежа. Як сюди машини будуть заїжджати?".

Також активістам вдалося на днях сфотографувати документи на незаконне будівництво з виправленими датами та вказіками бурити захисну плиту метро.

"Тепер охоронці говорять, що активісти вчинили підпал. Отже, пожежа, цілком імовірно, - це спроба звинуватити учасників акції, або знищити документи, або швидше усунути бібліотеку, яка заважає. Або й усе разом", - йдеться в повідомленні.

Гостинний двір - торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році замість старого двору.

Київрада минулого року дозволила підприємству "Укрреставрація" реконструкцію Гостинного двору і перебудову його під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою.

У відповідь на такі плани влади київські активісти влітку розпочали акцію протесту.

everyday.in.ua
Tags: everyday.in.ua, купр, мисюра, прдоны, провокація, тактика революційних дій, україна
Subscribe

promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 2 comments