Salus populi suprema lex (988) (don_katalan) wrote,
Salus populi suprema lex (988)
don_katalan

Від слова до діла...

Originally posted by misyura at Від слова до діла...

Заява заступника Міністра внутрішніх справ про «розборки» над організаторами Майдану-2 виконується в буквальному розумінні...

Учора на засіданні Верховної Ради, коли там було піднято питання про репресії і переслідування громадських активістів, зокрема організаторів Підприємницького Майдану, депутати заслухали доповідь заступника Міністра внутрішніх справ України Василя Фаринника. Суть зводилася до одного: «До кінця березня ми розберемося з активістами Майдану-2». Розборки почалися вже наступного дня - тобто, сьогодні.

Слідчий у кримінальній справі Сеперович у понеділок ввечері, після спалення головою «Коаліції Учасників Помаранчевої Революції» Сергієм Мельниченком портрету Могильова під Адміністрацією Президента, запросив його до ресторану, де умовляв заднім числом підписати деякі документи у кримінальній справі. Але Сергій відмовився порушувати процесуальні норми законодавства, беручи участь у скоєнні нового злочину.

Тоді Сеперович виписав Мельниченкові повістку на 18 березня. Оскільки адвокат Михайленко В.В. не була належним чином повідомлена та не мала можливості у цей день взяти участь у процесуальних діях, вона домовилася зі слідчим зявитися до нього у вівторок. Мельниченко ж, щоб не порушувати порядок, як того вимагає закон, з’явився сьогодні. Однак всупереч кримінально-процесуальному законодавству, Конституції України та Міжнародній Конвеції захисту прав людини, слідчий Сеперович заявив: «Оскільки Вашого адвоката немає, я призначив свого». У кабінеті знаходилися троє невідомих осіб, яких слідчий представив як понятих і адвоката. Посвідчення «адвокат» не пред’явив, імені не назвав.

Слідчий показав з відстані Постанову про поновлення слідства у кримінальній справі і відразу став читати нове звинувачення. Перед зачитанням він, в порушення закону, навіть не роз’яснив права обвинуваченого. Мельниченко став вимагати згідно закону участі свого адвоката. На це у Сеперовича знайшлася дотепна відповідь: «Або Ви підписуєте нове обвинувачення, або я міняю запобіжний захід на утримання під вартою». Мельниченко спробував пояснити, що такі дії є порушенням закону, розхвилювався - а оскільки нещодавно переніс досить складну операцію, після якої став інвалідом, тим більше, після третьої доби голодування під Адміністрацією Президента, не витримав напруження і знепритомнів.

Ставши на лежачим Мельниченком, як піп над небіжчиком, Сеперович прочитав, як панахиду, текст нового обвинувачення. Мельниченко прийшов до тями вже після приїзду швидкої допомоги. З останніх сил, почуваючись ніби в тумані, Сергій спромігся пояснити, що від допиту і підписання звинувачення не відмовляється, але просить кілька хвилин почекати з продовженням допиту, поки він остаточно прийде до тями. «Немає такої потреби, - зухвало заявив слідчий, - я написав, що Ви відмовляєтеся, і це підтверджено підписами понятих».

За тим Сеперович вийняв папірець, на якому в силу свого стану Мельниченко нічого прочитати не міг, і сказав підписати. «Підписуйте, там усе правильно» - підхопився «адвокат». Не повною мірою усвідомлюючи, що робить, і бажаючи поскоріше вирватися від психологічного пресингу, Сергій Мельниченко поставив на папірці закорлючку, яка мала бути підписом, водночас краєм ока побачив, як Сеперович запихує у кишеню його куртки якийсь папірець. Вже коли вийшов на свіже повітря, вийняв і побачив, що це повістка на допит на 19 березня - тобто, на завтра.

Коли Мельниченко більш-менш прийшов до тями та зажадав від «адвоката» дати свої заперечення щодо начебто відмови обвинуваченого від слідчих дій, той сказав, що все нормально та швидко вийшов з кабінету слідчого. На прохання сказати, принаймні, хто його новий «адвокат», слідчий відповів, що свого адвоката треба самому знати.

Як пояснила з даного приводу адвокат Михайленко В.В., такі дії слідчого є не просто протиправними, а злочинними, і за це слідчий повинен нести кримінальну відповідальність.

Сергій Мельниченко висловився з цього приводу, що такі дії не просто банальна політична розправа, а й фактично, згідно міжнародної практики застосування Конвенції з захисту прав людини, - психологічні тортури над обвинуваченим. Хоча про які права може йти мова, якщо після відміни кріпосного права 150 років тому у нашій країні не залишилось жодних прав...


Tags: беспредел, купр, мисюра, могилев, податковий кодекс
Subscribe
promo don_katalan december 29, 2014 14:39 115
Buy for 50 tokens
Расшифровка секретного плана адмиистративно-территориального устройства России после ее распада От гуляющих по сети различных вариантов "государственного" устройства будущего российских территорий отличается наличием территорий в совместном управлении, возвратом исторических территорий…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments